Programsız Facebook Videosu İndirme Yöntemi

Programsız Facebook Videosu İndirme Yöntemi

Facebook videosu nasıl indirilir? Programsız video indirme işlemi yapma, Facebook videolarını indirmek oldukça basit, herhangi bir eklenti, yazılım veya indirme sitesi kullanmadan tamamen Facebook’un izin verdiği şekilde videoları nasıl indirebileceğinizi anlatacağız. Facebook video paylaşımı eskisi kadar olmasa da hala devam etmektedir. Özellikle sayfalar paylaşım yapmaya devam ediyor. Bu videoları kendi sayfanızda paylaşmak yada farklı bir platforma yüklemek için indirmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapılacak en pratik yol ise şu şekilde;

Program ve Eklenti Kullanmadan Facebook Videosu İndirme

Facebook’taki videoyu indirmek için yapmanız gereken ilk şey indirmek istediğiniz videoyu çalıştırmaktır.

Videoyu çalıştırdıktan sonra videonun üzerine gelip sağ tıklayıp açılan menüden “Show Video URL” sekmesine tıklıyorsunuz. Videonun URL’sini kopyalamış olacaksınız.

İnternet tarayıcımızın adres çubuğuna gidip “www” uzantısını silip “m” yapıyoruz.

İndirmek istediğiniz video Facebook’un mobil görünümünde açılmış olacaktır. Videoyu çalıştırın ve üzerine gelip sağ tık yapıyorsunuz. Açılan menüden “Video Olarak Kaydet” sekmesine tıklıyorsunuz. Videoyu indirilmeye başlanır.

Bu yöntemin avantajı herhangi bir yazılım kurmadan indirme yapabiliyor olmanızdır. Hiçbir eklenti yada uzantı kullanmadan Facebook videosunu hemen indirebiliyorsunuz. Ancak bu yöntemin dezavantajı bulunuyor. Mobil görünümü açtığımız için video çözünürlüğü düşmüş oluyor. Çünkü mobil ekranlar küçük olduğundan, hız avantajı elde etmek için düşük çözünürlük ile yükleme yapıyor.