Sadece Belli Sitelerden Gelen Mailleri Silme

Sadece Belli Sitelerden Gelen Mailleri Silme

Aynı siteden gelen mailleri toplu olarak silme imkanına sahipsiniz. Bazen bir web sitesine kaydolursunuz ve bitmek tükenmek bilmeyen mail yağmuruna tutarlar sizi. Bu mailleri bırakın okumayı açı bakmaya bile zaman ayıramazsınız. İşte bu tip bir durumda bu mailleri tek tek silmek yerine basit bir hamle ile bu maillerden kurtulmanız mümkün. Bir çok mail sağlayıcısı toplu olarak mail silme imkanı veriyor ancak bu seferde arada sizin için önemli bir mail varsa yanlışlıkla bu mailleri de silebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için belli bir siteden gönderilen mailleri toplu olarak birkaç hamlede nasıl silebileceğinizi anlatacağız.

Gmail adresinize giriş yapıyorsunuz ve üst kısımda bulunan arama çubuğuna from:(@…com) şeklinde yazıyorsunuz. Burada … olan kısma sizi mailleri ile bıktıran sitenin ismini yazıyorsunuz. Örneğin bir fırsat sitesi olan clubboon maillerini silmek istiyorsanız from:(@clubboon.net) şeklinde giriyorsunuz. Burada sonu clubboon ile biten tüm mailleri silmiş oluyoruz. Çünkü bu tip siteler tek bir adresten mail göndermiyorlar. Bir çok mail adresi açıp onlarca hatta yüzlerce mail göndererek kullanıcıları bıktırıyorlar. Bu tip birkaç siteye birden üye olduğunuzu düşünecek olursanız E-posta hesabını adeta bir çöplüğe dönüşüyor.

Bu yöntemi diğer web siteleri içinde kullanabilirsiniz.

toplu-mail-silme

Yukarıda resimde olduğu gibi arama bölümüne gerekli bilgileri yazıp arama tuşuna tıklayınız. Göreceksiniz ki karşınızdaki listede girdiğiniz adresten gelen bir çok mail olacaktır. Bu maillerin tümünü seçmek için üst kısımdaki kutudan tümünü seçiyorsunuz ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak bu maillerden kurtulabilirsiniz.

Sildiğiniz maillere yeniden göz atmak isterseniz eğer sol taraftaki menüden çöp kutusu linkine tıklayarak maillere ulaşabilirsiniz. Çünkü çöp kutusuna gönderdiğiniz mailler hemen silinmeyecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • serdar:Arkadaşlar burada nano teknolojisi hakkında bir ma...
  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...
  • SAHRA pat:Hesabim kapatıldı yardımcı olun...
  • nedim:Peki bunun tam tersini yapan bir eklenti var mı? Y...
  • İlker Ergün:Müthiş çözüm ya. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...