seo dersleri

SMF Admin Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

SMF Admin Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Eğer bir form sitesi sahibiyseniz ve admin şifrenizi unuttuysanız kendinizi tekrar admin olarak atayabilir veya basit bir sorgu çalıştırarak tekrardan admin olabilirsiniz. Webmaster şifreleri genelde uzun ve karmaşık kombinasyonlardan oluşmalıdır. Bu web sitenin güvenliği için gerekmektedir. Durum böyle olunca da belli bir süre sonra admin şifrenizi unutabiliyorsunuz. İşte admin şifrenizi tekrar nasıl geri alabileceğiniz bazı yöntemler:

1. YOL:

İlk olarak yeni bir kullancı hesabı oluşturuyorsunuz ve phpmyadmin’e giriş yapıyorsunuz. Daha sonra burada aşağıdaki sorguyu çalıştırıyorsunuz.

UPDATE smf_members SET ID_GROUP=’1′ WHERE memberName=’BURAYA YENİ KULLANICI ADINIZI YAZIN’;

Sorgu tamamlandığında belirlediğiniz yeni kullanıcı admin olarak ayarlanmış olacaktır.

2. YOL:

Bu yöntemde de ilk olarak yeni bir üyelik oluşturuyorsunuz. İlk yöntemde olduğu gibi Admin olarak bu hesabı belirleyeceğiz. Daha sonra Panelinize giriş yapıp phpMyadmine ulaşıyorsunuz. SMF için oluşturduğunuz veritabanınızı seçiyorsunuz. Karşınıza tabloların bulunduğu bir liste çıkacaktır buradan smf_members tablosundaki satırın karşısındaki resimlerin üstüne geliyorsunuz ve Göz at linkine tıklıyorsunuz. daha sonra karşınıza üye listesi çıkacaktır, buradan yeni kayıt yaptığınız üyeyi bulup hemen solundaki düzenle linkine tıklıyorsunuz. Burada ID_GROUP bulup karşısındaki boşluğa 1 yazıp kaydettikten sonra yaptığınız üye artık admin olmuş olacak.

"SMF Admin Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım" Başlıklı Konu İçin 1 Yorum Yapıldı.

  1. sercan ismailoğlu dedi ki:

    bunları yaptım yeni üye onuda admin ettim fakat onaylanması gerekiyor admin paneline giremiyorum md5 vs. denedim

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner