Twitter HTTPS Nasıl Etkinleştirilir

Twitter HTTPS Nasıl Etkinleştirilir

Twitter özellikle takip ettiğiniz kişilerin paylaştıklarını kaçırmamak ve takipçileriyle bir şeyler paylaşan kullanıcılar dışarıya çıktıklarında kafe, alışveriş merkezi, havaalanı gibi yerlerde internete girdiğiniz zaman güvenlik sorunu oluşuyor. Twitter hesabınızın çalınmaması kötü niyetli kişilerin hesabınızı ele geçirememesi için Twitter hesabınızı HTTPS bağlantısı kurabilirsiniz.

Twitter hesabınız ile HTTPS etkinleştirmek için, ilk olarak Twitter hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Profile’e tıklayınız ve Edit Your Profile tıklayınız. Sayfanın alt kısmında HTTPS Only kutucuğuna tıklayınız. Yine aynı sayfada bulunan Save butonuna tıklayınız ve yaptığınız değişikliği kaydediniz. Twitter güvenlik için şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir, Şifreyi girerek yaptıklarınızı onaylayınız. Ekranın üst kısmında ayarlarınızı başarıyla kaydedildiğine dair bir mesaj göreceksiniz.

Artık Twitter giriş yaptığınızda, şifreniz korumalı kalır. Şimdi adres çubuğunda Twitter web sitesinde iken HTTPS olduğunu göreceksiniz. Burada dikkat etmeniz geren bir husus var. Eğer cep telefonu veya benzeri bir cihaz ile Twitter hesabınıza girecekseniz cihazınızın HTTPS bağlantısını destekleyip desteklemediğini mutlaka öğrenin aksi durumda Twitter hesabınıza cihazınız ile giriş yapamazsınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

  1. suny dedi ki:

    twitter hesap kilidimi açtığımdan beri önceden yüklediğim fotoğraflar açılmıyor hata veriyor çözüm önerebilirmisin??

  2. berk dedi ki:

    cep telefonundan twıtterdan cıkıs yapamıyrum yardımcı olurmusunuz..

  3. Mehtap yıldız dedi ki:

    Güzel bir paylaşım sitesi

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.