Ücretsiz Kotalı İnternet Takip Program

Ücretsiz Kotalı İnternet Takip Program

Kotalı internet kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi kotayı aşmaktır. Kotayı aşması halinde indirdiği verilerin boyutuna göre ek para ödemek zorunda kalırsınız. Özellikle online hizmet veren sitelerde film, video veya radyo dinleyerek farkında bile olmadan kotayı doldurursunuz. Devamlı kotanızı kontrol edebileceğiniz BitMeter OS adlı bu ücretsiz yazılım ile kotanızı kontrol altında tutabileceksiniz. Özellikle ay sonlarına doğru aşılan kotalar zaten ülkemizde yurt dışına göre kat ve kat pahalı olan internet ücreti kota aşım ücretiyle iyice katlanmaktadır.

İlk yapmanız gereken şey size verdiğimiz linkten işletim sisteminize uygun olan programı seçip bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Daha sonra kuruluma başlayın ve karşınıza çıkan pencerede sözleşmeyi kabul edin “I agreet” seçeneğini seçiyorsunuz.

Programın dili İngilizce fakat kullanımı oldukça basit, Monitör sekmesi il olarak karşınıza çıkan sayfadır. Burada kullandığınız bant genişliğiniz ile ilgili veriler görünmektedir. History sekmesi geçmişinizi kontrol etmenizi sağlar burada dakika, saat ve gün olarak interneti ne kadar kullandığınızı görebilirsiniz. Summary sekmesi ise kısmı özet kısmıdır toplam olarak internet kullanım bilgileriniz yer alır.

http://codebox.org.uk/pages/bitmeteros/downloads

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.