Uygunsuz Reklamlar Nasıl Engellenir

Uygunsuz Reklamlar Nasıl Engellenir

İstenmeyen reklamlardan kurtulma, gereksiz sevilmeyen reklamlardan nasıl kurtulurum? Web siteleri dolaşmak istediğiniz zaman karşınıza istemediğiniz uygunsuz reklamlar çıkabilir. Eskiden bu reklamlar sitelerde yer alırken artık bu tür reklamalar virüs, malware gibi casus yazılımlardan kaynaklanmaktadır. Sisteminize yani internet tarayıcınıza yerleşen bu casus yazılımlar siz hangi web sayfayı ziyaret ederseniz edin karşınıza uygunsuz istenmeyen reklamlar çıkartmaktadır. İnternet tarayıcınızın eklentiler arasında Vid-Saver, AddictThing, Browser Companion Helper, Browse To Save, Continue To Save, CouponDropDown Plugin, DropinSavings, I Want This, SaveAs, SaveByClick, SaveIt, SsaaveE! NoWW, YTD Toolbar gibi eklentiler yer almaktadır.

Bu zararlı yazılımların bilgisayara bulaşma nedeni kullandığınız web tarayıcısı (Internet Explorer, Chrome, Firefox vb.) olabilir. Zararlı yazılımlar bir eklenti olarak web tarayıcısına kuruluyor ve böylece “uygunsuz” reklamlar, ziyaret ettiğiniz bazı sitelerde karşınıza çıkıyor. Bu durumdan kurtulmak için web tarayıcınızın ayarlar menüsünden, eklentiler bölümüne girerek, tanımadığınız tüm eklentileri silmeniz gerekiyor.

Google Chrome İstenmeyen Eklentiler Nasıl Silinir

Google Chrome’de eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve menüden Araçlar buradan da Uzantılar seçeneğine tıklıyorsunuz. Eklentileriniz liste halinde sıralanacaktır. Eklentinin son kısmında çöp tenekesi simgesine tıkladığınızda eklentiler silinecektir. (çöp tenekesi simgesinin üzerine geldiğinizde Chrome’dan kaldır yazısını göreceksiniz.)

Internet Explorer İstenmeyen Eklentiler Nasıl Silinir

Internet Explorer’dan eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve Araçlar, Eklentileri Yönet bölümüne gelip ihtiyacınız olmayan eklentilerin üzerine tıklayıp devredışı bırak butonuna tıklamanız yeterlidir.

Firefox İstenmeyen Eklentiler Nasıl Silinir

Firefox’tan eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve Araçlar, Eklentiler sekmesine tıklayın ve Eklentiler bölümünde etkisizleştir veya kaldır seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (5 Yorum)

 1. HAYATİ dedi ki:

  UYGUNSUZ REKLAMLARDAR NASİL KURTULURUM

 2. sinem dedi ki:

  Firefoxun arama motorunda daha birşey yazmadan alt kısımda eklentiler seçeneği var oraya tıklayıp eklenti edin’e tıklayın ekranın sağ kısmında arama kısmına -Adblock plus için elemen hiding helper 1.3.2- yazın ve çıkan eklentiyi kurun.ve kurtulun…

 3. asdasdasdb dedi ki:

  nası yapacam ya admin 1 sayfa açıyorum 100 sayfa açılıyo!

 4. sss dedi ki:

  Bıktım artık şu gereksiz reklamlardan yaa! 1 sayfa açıyorum, adın duymadığım 100 sayfa açılıyo! Tanımadığım bütün uzantıları sildim fakat kur-tu-la-mı-yo-rum!

  • anıl dedi ki:

   Bir sayfa açıyorum.Hemen bir götlü kadın reklamı çıkıyor.Bazen ,googleden çıkıyor. Tencere kapak çıkıyor.Bütün bu reklamlardan bıktım usandım.
   Bak buraya girer girmez birsürü reklam çıktı.

   • admin dedi ki:

    Sitenin yayında kalabilmesi için bazı masraflara ihtiyacı var. Sitemizde bahis, kumar ve +18 reklam modelleri bulunmaz. bunun yanı sıra popup reklam modeli yani kullanıcı rahatsız eden ekstra sayfa reklamlarını da kullanmıyoruz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar