Web Sayfasını 3D Yapma Tilt 3D Nasıl Kullanılır

Web Sayfasını 3D Yapma Tilt 3D Nasıl Kullanılır

İnternet sitesini 3D görüntüleme, Web sayfasını 3d açma, Web sayfaları nasıl 3d yapılır. İnternet site sahibiyseniz veya istediğiniz bir internet sayfasını 3D olarak görüntülemek istiyorsanız Mozilla Firefox internet tarayıcısına yükleyeceğiniz bir eklenti ile kolayca sayfaları 3D yani 3 Boyutlu olarak görselleştirebilirsiniz. Tilt 3D eklentisi WebGL kullanılarak çizilen bir web sayfasını 3B görselleştirme, yaratma üzerine odaklanmıştır. Eğlenceli yeni bir Firefox eklentisi olan Tilt 3D katmanlara göre çalışmaktadır.

Mozilla Firefox Tilt 3D Nasıl Kurulur

Yapmanız gerekenler sırası ile şu şekilde, Mozilla Firefox internet tarayıcınızı açtıktan sonra üst menüden Araçlar menüsüne tıklıyorsunuz açılan sekmeden Eklentiler seçeneğine tıklıyorsunuz. Sol tarafta Eklenti Edin seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda Arama bölümünde Tüm Eklentilerde Ara kısmını göreceksiniz buraya Tilt 3D yazarak eklentiyi bulun ve Add to Firefox butonuna tıklayarak eklentiyi kurabilirsiniz.

Alternatif Yöntem:

Tüm bular karmaşık geldiyse https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tilt/ linkine gidin ve Add to Firefox butonuna tıklayarak eklentiyi Firefox internet tarayıcınıza yükleyiniz.

Dijitalteknoloji-3D

Tilt 3D Nasıl Kullanılır

Tilt 3D eklentisini kullanmak oldukça basittir. Web sitenin kontrolü X ve Y ekseni etrafında dönmektedir. Araçlar menüsünden Web Geliştiricisi buradan da Tilt seçeneğine tıklayarak veya Ctrl + Shift + M kısayol tuşunu kullanarak 3 boyutlu görseli çalıştırabilirsiniz. Daha sonra fare (mouse) veya OK tuşlarını kullanabilirsiniz. Döndürme çevirme işlemleri için A, S, D, W tuşlarını kullanabilir, sayfayı aşağı ve yukarı kaydırmak için ise OK tuşlarını kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.