2:22 pm - 29 Ocak 9100, Pazartesi

Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir

Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir

Her gün olmasa da internete girdiğinizde takip ettiğiniz web sitelerin ve blogların birer kısayolunu masaüstüne koyarak tek bir tıklama ile siteye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha önce gezip okuyacağınız bir makale varsa sitenin URL’sini ezberlemek yerine silgili sayfanın bir kısayolunu oluşturarak istediğiniz anda siteye kolayca erişebilirsiniz. Web sitenin kısayolunu oluşturmak kullandığınız internet tarayıcısına göre değişmektedir. Şimdi sizlere adım adım her tarayıcıya göre web sitlerin nasıl kısayolunu oluşturacağınızı anlatacağız.

Bir web sitesinin kısayolunu oluşturmak için yapmanız gereken sırası ile şu şekilde;

İnternet Explorer kullanıcısı iseniz;

Yukarı sağ tarafta duran çark sembolüne tıklayınız. Açılan menüden Dosya > Farklı Kaydet seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan pencereden Kayıt türünü Web arşivi, tek dosya (*.mht) olarak değiştiriniz. Kaydet butonuna tıkladığınızda artık web sitenin kısayolu masaüstünde olacaktır.

Kullanıcısı iseniz;

Sayfanın sağ üst kısmındaki İngiliz anahtarı sembolüne tıklıyorsunuz ve açılan menüden Sayfayı farklı kaydet seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan pencereden kaydedilecek konumu seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak ilgili web sitenin kısayolunu oluşturabilirsiniz.

Mozilla kullanıcısı iseniz;

Firefox veya dosya > Sayfayı farklı kaydet seçeneğini seçiyorsunuz. kaydedilecek konumu seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak web sitenin kısayolunu yapabilirsiniz.

"Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir" Başlıklı Konu İçin 1 Yorum Yapıldı.

  1. Aslı diyor ki:

    tskler benim işimi gördü verdiginiz bilgi emeginize saglık…

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner