Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir

Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir

Her gün olmasa da internete girdiğinizde takip ettiğiniz web sitelerin ve blogların birer kısayolunu masaüstüne koyarak tek bir tıklama ile siteye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha önce gezip okuyacağınız bir makale varsa sitenin URL’sini ezberlemek yerine silgili sayfanın bir kısayolunu oluşturarak istediğiniz anda siteye kolayca erişebilirsiniz. Web sitenin kısayolunu oluşturmak kullandığınız internet tarayıcısına göre değişmektedir. Şimdi sizlere adım adım her tarayıcıya göre web sitlerin nasıl kısayolunu oluşturacağınızı anlatacağız.

Bir web sitesinin kısayolunu oluşturmak için iki basit yöntem bulunmaktadır. Yapmanız gerekenler sırası ile şu şekilde;

1. Yöntem

İlk yöntemde istediğiniz bir tarayıcının kısayolunu oluşturup URL adresine yani siteye yönlendireceğiz. İlk olarak tarayıcının üzerine gelip sağ tıka basılı olarak sürükleyip bırakıyorsunuz. Tuştan elinizi çektiğinizde bir menü açılacaktır. Burada kısayol oluştur seçeneğine tıklayıp tarayıcınızın kısayolunu oluşturmuş olacağız. Daha sonra oluşturduğunuz kısayolun üzerine gelip sağ tık yapın Özellikler seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan pencereden Hedef bölümüne geliyorsunuz ve tırnaktan sonraki bölüme URL adresinizi yazıyorsunuz. Mesela http://www.dijitalteknoloji.net şeklinde
kisayol-yapma

kisayol-url-adres

2. Yöntem

İkinci yöntemde kısayol oluşturup istediğimiz bir URL adresine yönlendireceğiz. Masaüstüne gelip sağ tık yapıyorsunuz Yeni sekmesine gelip kısayol seçeneğini seçiyorsunuz. Öğenin konumunu yazın bölümüne http://www.dijitalteknoloji.net şeklinde istediğiniz bir adresi yazıyorsunuz. Daha sonra karşııza çıkan pencerede Bu kısayol için bir ad yazın kısmına gelip görünmesini istediğiniz ismi veriyorsunuz. Son butonuna tıkladığınız zaman işleminiz tamamlanıyor.

sag-tik-menu-yeni

 

kisayol-olustur

 

kisayol-olustur-son

 

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (4 Yorum)

 1. Hakan dedi ki:

  Chrome için hatalı bilgi vermişsiniz. Dediğiniz şekilde yaparsak masa üstüne web sayfasının tamamını bir klasör halinde kaydetmiş oluruz. Kısayol oluşturmak başka bir şeydir.

  • Hakan dedi ki:

   yada makalenin adı “Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir” değil “Web Sitesi Masaüstüne Nasıl kaydedilir” olmalıydı.

  • admin dedi ki:

   Uyarınız için Teşekkürler. Makale eskidiği için güncelliğini haliyle yitirmiş. Eski sürümlerde bu yöntemler çalışıyordu. Makaleyi güncelledim yeni yöntemlerle istediğiniz tarayıcıda İnternet sitelerinin kısayollarını oluşturabilirsiniz.

 2. Aslı dedi ki:

  tskler benim işimi gördü verdiginiz bilgi emeginize saglık…

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
 • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
 • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
 • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
 • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
 • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
 • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
 • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir