Webmail Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alırım

Webmail Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alırım

Kendinize ait bir alan adı ile mail adresi oluşturduysanız ve şifrenizi unuttuysanız mail adresinizi geri alabilirsiniz. Webmail uzun vadeli kullanıma açık, e-postalarınızı saklayabilmeniz için pek kullanışlı değildir. Webmail ana posta sunucunuzda bulunan kendi alan adınız ile E-Postanıza ulaşmanızı sağlayan bir sistemdir. Kendinize ait bir domain kullanmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Özellikle kurumsal ve web site sahipleri kendilerine ait alan adları ile E-Posta hesabı kullanmaktadırlar.

Oluşturmuş olduğunuz Webmail şifresini bilmiyorsanız yapmanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir.

Kullandığınız Cpanel veya Plesk Panel’inize giriş yapıyorsunuz. Panelinize giriş yaptıktan sonra E-Posta hesapları kısmına gelerek, şifresini unuttuğunuz hesabınızda bulunan Change Password linkine tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Panel girişi yapmış olduğunuz için sistem sizden eski şifrenizi girmenizi istemeyecektir. Bu sayede şifrenizi unutmanız halinde kolayca yenileyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

  1. pınar nilgün kutsal dedi ki:

    şifre değiştirmek için cpanel ve pleks panel nereden çıkıyor. şifremi unuttum. nasıl yardımcı olabilirsiniz. yanlız cevaplarınızı şu an kullandığım eşimin maili olan tamerkutsal@gmail.com adresine göndermenizi rica ederim. teşekkürlerimle.

  2. serdar dedi ki:

    şifremi unuttum

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.