Wireless Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim

Wireless Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim

Wireless, Wi-Fi diğer bir tabirle kablosuz ağ şifrenizi unuttuysanız ve ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit diyebiliriz. İlgili durumlarda ve gerekli adımları izleyerek kablosuz ağınızın şifresini edinebilirsiniz. Günümüzde artık Wireless bir ihtiyaç haline geldi ve tüm cihazlar internete Wireless ağ üzerinde çıkıyor. Cep telefonu, Tablet PC, Notebook ve daha pek çok cihaz kablosuz olarak internet bağlantısı kurmaktadırlar. Şifrenizi unuttuğunuz zaman nasıl geri alabileceğinizi anlatacağız.

Wireless Ağına Bağlı Bir Bilgisayardan Şifre Alma:


Wireless ağına bağlı olduğunuz bilgisayardan ağ listesinden kablosuz ağ bağlantınıza sağ tıklayıp Durumu seçiyorsunuz açılan pencereden Kablosuz Özellikleri seçiyorsunuz. Üst menüden Güvenlik sekmesine tıklıyorsunuz ve Karakterleri göster kutucuğuna tıkladığınızda kayıtlı olan Wireless şifrenizi görüntüleyebilirsiniz.

Wireless Ağına Bağlı Bir Bilgisayar Yok İse:

Wireless ağınıza herhangi bir bilgisayar bağlı değilse ve şifrenizi unuttuysanız modeminizin arayüzünden Wireless şifrenize erişmelisiniz. Bunun için modeminiz ile bilgisayarınızı Ethernet kablosu ile birbirine bağlayınız. Daha sonra varsayılan Ağ geçidiniz ile modeminize erişiyorsunuz. Bu genelde 192.168.1.1 olarak tanımlanır ancak zaman zaman değişiklki gösterebilir bunu öğrenmek için yapmanız gereken denetim masasına giriyorsunuz ve Ağ ve Paylaşım Merkezi seçeneğine tıklıyorsunuz. Buradan Yerel Ağ Bağlantısına tıklıyorsunuz ve açılan pencereden Ayrıntılar butonuna tıklıyorsunuz. Burdan Varsayılan Ağ Geçidini öğrenebilirsiniz.

Ağ geçidini İnternet tarayıcınıza girdikten sonra modeminizin arayüzüne ulaşıyorsunuz ve sol menüden Kablosuz daha sonra açılan listeden Güvenlik sekmesine tıklıyorsunuz. Burada Wireless ağınızın adını ve şifrenizi görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz yeni bir şifre ve ağ adı tanımlayabilirsiniz. Bu kısım modemin markasına göre değişiklik gösterebilir fakat genel olarak yapmanız gerekenler bu şekildedir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir