WordPress Reklam Engelleyici Kullananlara Uyarı Çıkartma

WordPress Reklam Engelleyici Kullananlara Uyarı Çıkartma

Web site sahiplerinin en çok sorun yaşadığı sorunlardan biri reklam engelleyicileridir. Bunların başında gelmektedir. Yine güvenlik yazılımlarının içerisinde bulunan reklam engelleyiciler web sitelerinde açılan reklamları engeller. Buda web site sahipleri için ciddi problemdir. Özellikle web site üzerinden gelir sağlayıp bu para ile sunucu ve diğer masrafları ödüyorsanız bu eklentiler sizin için ciddi sorun oluşturacaktır çünkü gelirlerinizi düşürecektir. Bazı Webmastarlar buralardan elde ettikleri gelirler ile geçinmektedirler. Bu nedenle reklamları da ölçülü bir şekilde yerleştirmektedirler. Sitenizi ziyaret eden kişiler kullanıyorsa bu kişilere uyarı penceresi gösterebilir veya sitenin içeriğini gizleyebilirsiniz. Böylece ziyaretçinizden reklamlara izin vermesini isteyebilirsiniz.

Ad Blocker Notify Lite Eklentisi Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurmak oldukça basit, Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını Ad Blocker Notify Lite yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://tr.wordpress.org/plugins/adblock-notify-by-bweb/ adresinden indirebilirsiniz.

Ad Blocker Notify Lite Eklentisi Nasıl Kullanılır

Eklentiyi yükledikten sonra Admin panelinize Ad Blocker Notify sekmesi gelecektir. Bu sekmeye tıklayın.

Ad blocker Notify Options bölümünde size hangi uyarı tipini seçmek istediğinizi sormaktadır. Sitenize giren ziyaretçiyi uyarmak için Modal Box kısmını seçiniz.

Modal Visual Options bölümünden kullanıcıya göstereceğiniz kısmın ayarlarıdır.

Modal Title, uyarı penceresinin başlığıdır.
Modal Text, Uyarı metnini yazacağınız bölümdür. Bu bölüme istediğiniz gibi görsel, galeri, video gibi pek çok şey ekleyebilirsiniz.

Modal Box Effect kısmında Fade and Pop bölümünü seçiniz.

Redirection Options bölümünden uyarı penceresine link verebilirsiniz. Bu konu hakkında daha geniş bir makale yazmak isterseniz veya reklamlarınıza nasıl izin verilebileceği hakkında bir yazıda olabilir. Gerekli yönlendirmeyi yapabileceğiniz kısımdır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......
  • ybk:güzel açıklanmış...
  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir