WordPress Siteye Hareketli GIF Resim Nasıl Eklenir

WordPress Siteye Hareketli GIF Resim Nasıl Eklenir

tabanlı web sitelere haraketli formatında resim nasıl eklenir. WordPress jpg, jpeg, png, , pdf (Portable Document Format; Adobe Acrobat), doc, docx (Microsoft Word Document), ppt, pptx, pps, ppsx (Microsoft PowerPoint Presentation), odt (OpenDocument Text Document), xls, xlsx (Microsoft Excel Document), key (Apple Keynote Presentation), zip (Archive File Format), mp3, m4a, ogg, wav, mp4, m4v (MPEG-4), mov (QuickTime), wmv (Windows Media Video), avi, mpg, ogv (Ogg), 3gp (3GPP), 3g2 (3GPP2) formatlarını desteklemektedir. Bunun dışındaki dosyaların desteklemesi için bir takım kodlar eklemeli yada eklentiler yüklemelisiniz. formatını destekliyor fakat bazen yazılarınıza eklediğinizde hareket etmediğini göreceksiniz. Bu sorunun çözümünü anlatacağız.

Eklediğim GIF Dosyaları Sabit Resim gibi Görünüyor

WordPress standart olarak medya yükleyicisini bünyesinde bulundurur. Üstelik sürükle bırakı desteklediği için bu işlemi yapmak çok basittir. Medya yükleyiciyi kullanarak bir resmi siteye yüklediğinizde WordPress bu görüntünün farklı boyutlarını oluşturuyor. WordPress varsayılan üç resim boyutu size sunar. Küçük resim, orta ve büyük olarak gösterir. Orijinal görüntüde korunur.

Animasyonlu GIF dosyaları için yeni resim boyutları oluştururken WordPress yalnızca GIF’in ilk karesini kaydeder. Bu nedenle resim boyutunu değiştirdiğiniz an WordPress size ilk kareyi gösterir.

WordPress’e Hareketli GIF Nasıl Eklenir

Haraketli GIF animasyonunuzu WordPress’e ekleyin, ister Ortam Ekle düğmesini kullanın isterseniz sürükle bırak yapın fark etmez. Dosyayı yükledikten sonra, sağdaki Eklenti Gösterme Ayarları bölümünün altındaki Boyut sekmesinden Tam Boy seçeneğini seçin.

GIF resmi bu şekilde eklerseniz animasyonun haraketli olduğunu göreceksiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......
  • ybk:güzel açıklanmış...
  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir