WordPress Siteye Hareketli GIF Resim Nasıl Eklenir

WordPress Siteye Hareketli GIF Resim Nasıl Eklenir

tabanlı web sitelere haraketli formatında resim nasıl eklenir. jpg, jpeg, png, gif, pdf (Portable Document Format; Adobe Acrobat), doc, docx (Microsoft Word Document), ppt, pptx, pps, ppsx (Microsoft PowerPoint Presentation), odt (OpenDocument Text Document), xls, xlsx (Microsoft Excel Document), key (Apple Keynote Presentation), zip (Archive File Format), mp3, m4a, ogg, wav, mp4, m4v (MPEG-4), mov (QuickTime), wmv (Windows Media Video), avi, mpg, ogv (Ogg), 3gp (3GPP), 3g2 (3GPP2) formatlarını desteklemektedir. Bunun dışındaki dosyaların desteklemesi için bir takım kodlar eklemeli yada eklentiler yüklemelisiniz. GIF formatını destekliyor fakat bazen yazılarınıza eklediğinizde hareket etmediğini göreceksiniz. Bu sorunun çözümünü anlatacağız.

Eklediğim GIF Dosyaları Sabit Resim gibi Görünüyor

WordPress standart olarak medya yükleyicisini bünyesinde bulundurur. Üstelik sürükle bırakı desteklediği için bu işlemi yapmak çok basittir. Medya yükleyiciyi kullanarak bir resmi siteye yüklediğinizde WordPress bu görüntünün farklı boyutlarını oluşturuyor. WordPress varsayılan üç resim boyutu size sunar. Küçük resim, orta ve büyük olarak gösterir. Orijinal görüntüde korunur.

Animasyonlu GIF dosyaları için yeni resim boyutları oluştururken WordPress yalnızca GIF’in ilk karesini kaydeder. Bu nedenle resim boyutunu değiştirdiğiniz an WordPress size ilk kareyi gösterir.

WordPress’e Hareketli GIF Nasıl Eklenir

Haraketli GIF animasyonunuzu WordPress’e ekleyin, ister Ortam Ekle düğmesini kullanın isterseniz sürükle bırak yapın fark etmez. Dosyayı yükledikten sonra, sağdaki Eklenti Gösterme Ayarları bölümünün altındaki Boyut sekmesinden Tam Boy seçeneğini seçin.

GIF resmi bu şekilde eklerseniz animasyonun haraketli olduğunu göreceksiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Emre:Engelleme yurtdışı gelen aramaları engelliyor çoğu...
  • Nejdet Acar:Merhabalar, Öncelikle anlatım için teşekkür ederi...
  • yaşar:merhaba programı indirdim ancak programda convert ...
  • admin:Kapalı şekilde kalmasında herhangi bir sorun olmaz...
  • Burak:Benim telefonum bir kaç kere ne kadar süre kapalı ...
  • Burak:Benim telefonum ben okulda iken kapanmış yani ne z...