WordPress Siteye Hareketli GIF Resim Nasıl Eklenir

WordPress Siteye Hareketli GIF Resim Nasıl Eklenir

tabanlı web sitelere haraketli formatında resim nasıl eklenir. WordPress jpg, jpeg, png, , pdf (Portable Document Format; Adobe Acrobat), doc, docx (Microsoft Word Document), ppt, pptx, pps, ppsx (Microsoft PowerPoint Presentation), odt (OpenDocument Text Document), xls, xlsx (Microsoft Excel Document), key (Apple Keynote Presentation), zip (Archive File Format), mp3, m4a, ogg, wav, mp4, m4v (MPEG-4), mov (QuickTime), wmv (Windows Media Video), avi, mpg, ogv (Ogg), 3gp (3GPP), 3g2 (3GPP2) formatlarını desteklemektedir. Bunun dışındaki dosyaların desteklemesi için bir takım kodlar eklemeli yada eklentiler yüklemelisiniz. WordPress formatını destekliyor fakat bazen yazılarınıza eklediğinizde hareket etmediğini göreceksiniz. Bu sorunun çözümünü anlatacağız.

Eklediğim GIF Dosyaları Sabit Resim gibi Görünüyor

WordPress standart olarak medya yükleyicisini bünyesinde bulundurur. Üstelik sürükle bırakı desteklediği için bu işlemi yapmak çok basittir. Medya yükleyiciyi kullanarak bir resmi siteye yüklediğinizde WordPress bu görüntünün farklı boyutlarını oluşturuyor. WordPress varsayılan üç resim boyutu size sunar. Küçük resim, orta ve büyük olarak gösterir. Orijinal görüntüde korunur.

Animasyonlu GIF dosyaları için yeni resim boyutları oluştururken WordPress yalnızca GIF’in ilk karesini kaydeder. Bu nedenle resim boyutunu değiştirdiğiniz an WordPress size ilk kareyi gösterir.

WordPress’e Hareketli GIF Nasıl Eklenir

Haraketli GIF animasyonunuzu WordPress’e ekleyin, ister Ortam Ekle düğmesini kullanın isterseniz sürükle bırak yapın fark etmez. Dosyayı yükledikten sonra, sağdaki Eklenti Gösterme Ayarları bölümünün altındaki Boyut sekmesinden Tam Boy seçeneğini seçin.

GIF resmi bu şekilde eklerseniz animasyonun haraketli olduğunu göreceksiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir