WordPress Ücretsiz Canlı Destek Eklentisi

WordPress Ücretsiz Canlı Destek Eklentisi

için geliştirilmiş pek çok Live Chat yani canlı Canlı Sohbet eklentisi bulunmaktadır. Ancak bunların büyük çoğunluğunun ücretli hizmet veren sitelerin eklentisi olduğunu görürsünüz. İlk başlarda ücretsiz kullanım sunsalar bile daha sonraları ücret talep etmektedirler. Bizde sizlere şimdi ücretsiz hizmet sunan WP Live Chat Support adlı eklentiden bahsedeceğiz. Aslında eklenti tamamen ücretsiz değil, sadece bazı özellikleri kısıtlanmış, kayıt tutma geçmiş konuşmaları görüntüleme gibi hizmetler alabilmek için PRO versiyona geçmenizi istiyor. Fakat bu haliyle hiçbir kayıt yapmadan sadece eklentiyi sitenize yükleyerek anında canlı sohbete kavuşabilirsiniz.

Canlı Sohbet Eklentisi Nasıl Çalışır

Canlı destek yada sohbet eklentisi sitenizin istediğiniz bir bölümünde küçük bir pencerede görünür ve sitenizi ziyaret eden kullanıcılar isim ve mail adresini yazarak anında sizinle iletişime geçebilirler. Örneğin o an canlı sohbete katılamıyorsunuz o zamanda ziyaretçiler yine bu pencereyi kullanarak size erişebiliyor. Eklenti stil ayarları sayesinde istediğiniz renge kavuşturabilirsiniz. Böylece sitenizin görünümünü bozmamış olursunuz.

Eklentiyi yükledikten sonra karşınıza İngilizce olarak çıkıyor, ancak panel bölümünde tüm seçenekler sizlere verilmiş bu arayüzü kullanarak Türkçeleştirebiliyorsunuz. Siz olmadığınız zaman ziyaretçilerinize mesaj gönderebilir, konuşma penceresinin konumunu ayarlayabilir, istemediğiniz kullanıcılara IP bloğu koyabilirsiniz.

WP Live Chat Support Nasıl yüklenir

İlk olarak WordPress admin panelinize giriş yapıyorsunuz ve sol tarafta bulunana Eklentiler menüsü altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada Ara bölümü gelerek eklentinin ismini WP Live Chat Support yazıp listeden burada Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak yüklemiş olduğunuz eklentiyi aktif hale getirmelisiniz.

WP Live Chat Support İndirme linki

https://wordpress.org/plugins/wp-live-chat-support/

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir