Youtube ile Ekran Videosu Nasıl Çekilir

Youtube ile Ekran Videosu Nasıl Çekilir

Youtube ile programsız ekran kaydı yapma, Youtube için ekran kaydı yapma yöntemi, pek çok Youtuber programlar üzerinden bir şeyler yapmayı anlatırken ekran kaydetmek için ekstra bir yazılım kullanmak zorunda kalıyorlardı. Tam istedikleri gibi bir yazılım bulmakda sıkıntılı olabiliyordu. Çünkü süre kısıtlamalı, ek ücret talep eden yada kendi logosunu, internet sitesini ekleyen programlarla uğraşmak zorunda kalıyorlardı. Özellikle hiçbir yazılım yüklemesine izin vermeyen bir bilgisayardaysanız Youtube’nin getirdiği bu yeni özellik ile ekran kaydınızı kolayca yapabilirsiniz.

Youtube Ekran Kaydetme

YouTube’un canlı etkinlik özelliğini kullanarak Google Hangouts aracılığıyla web tarayıcınız üzerinden ekran videosu kaydedebilmek için tek yapmanız gereken Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://www.youtube.com/my_live_events adresine ulaşmaktır. Youtube’nin canlı etkinlik özelliğini kullanabilmeniz için hesabınızın telefon numarası ile onaylanmış olması gerekmektedir.

Youtube hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve sağ üstteki Yükle butonuna tıklayıp daha sonra alt bölümde yer alan canlı akış kısmı görünür olacaktır. Canlı yayını Google Hangout aracılığıyla yapılacağına dair bir uyarı penceresi gelecektir. Tamam butonuna tıklayıp onaylıyorsunuz.

youtube-kamera-deaktif

İlk defa canlı yayın başlatıyorsanız klasik olarak kameraya erişim isteniyor. Kameraya izin veriyor, ardından orta üst açılır menüden kamera simgesine tıklayıp kamerayı deaktif ediyorsunuz.

Google-Hangout

Ekran kaydına başlamak için sol menüden Ekran paylaşımı’na tıklıyorsunuz ve ardından ekranın tamamının mı yoksa sadece açık olan pencerenin mi kaydedileceğinin seçimini yapıyorsunuz.

Paylaş butonuna tıkladığınızda Google Hangouts penceresi açılıyor. Ekran kaydına başlamak için alt ortaya konumlandırılmış Yayını Başlat seçeneğine tıklıyorsunuz.

Kaydınızı sonlandırmak istiyorsanız Yayını Durdur seçeneğine tıklayıp sonrasında videonuz YouTube hesabınıza aktarılmış olacaktır.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.