Youtube Videoları için Site Dışı SEO Çalışmaları

Youtube Videoları için Site Dışı SEO Çalışmaları

videolarınızı yayınladıktan sonra videolarınızı üst sıralara çıkartmak için bazı site dışı SEO çalışmaları yapabilirsiniz. video sıralaması tıpkı Google arama motorunun sıralaması gibi bir algoritma kullanır. Bu algoritma daha iyi sonuçlar için güncellenir. Sizde video sitesine yüklediğiniz videoların sıralamasını üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra kanalınızın gücünü artırarak yayınlayacağınız videoların anında üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Güçlü bir kanal için içerik hazırlamanın dışında yapacağınız çalışmalardan bahsedeceğiz. İşte kanalınız ve yayınladığınız videolar için yapabileceğiniz SEO çalışmaları.

Youtube için SEO Çalışmaları

Backlink: Backlink sadece Videoların değil Web sitelerin sıralamasını da etkileyen önemli bir unsurdur. Videolarınızın başka sitelerden aldığı linkler, YouTube sıralamasını doğrudan etkiler. Videonuzu çeşitli IP’lere sahip sitelerden Backlink kazandırın.

iframe: Çerçeve anlamına gelen iframe, videoyu başka sitelerde yayınlamak amacıyla kullanılmaktadır. Videoların altında bulunan Paylaş butonuna tıkladığınızda açılan menüde Ekle sekmesine tıkladığınızda videonun iframe kodunu görebilirsiniz. Bu sayede videonuza aynı zamanda Backlink kazandırmış olursunuz.

Sosyal Medya: Videoların en çok etkileşimde bulunulduğu alan sosyal medyadır. Youtube için önemli bir kriterdir. Youtube’de ki videolarınız sosyal medyada izlendikçe gösterim sayısı artar ve videonuzun sıralaması da yükselir.

Tanıtım: Tanıtım yapmak sizi marka olarak da büyütecektir. Önem verdiğiniz kanalın reklamını yapmak size çok hızlı bir büyüme sağlar. Sosyal medya ve Youtube’nin kendi ücretli reklam yapma özelliği kullanarak kanalınızın popülaritesini artırabilir ve sıralamada daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Özgünlük: Arama motorları kopya içerik sevmezler. Youtube’de aslında bir arama motoru algoritması kullanıyor. Ziyaretçilere benzersiz sonuçlar sunmayı amaçlıyor. Bir kaç video kanalında bulunan içerik size arama sonuçlarında zararlı bile olabilir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Emre:Engelleme yurtdışı gelen aramaları engelliyor çoğu...
  • Nejdet Acar:Merhabalar, Öncelikle anlatım için teşekkür ederi...
  • yaşar:merhaba programı indirdim ancak programda convert ...
  • admin:Kapalı şekilde kalmasında herhangi bir sorun olmaz...
  • Burak:Benim telefonum bir kaç kere ne kadar süre kapalı ...
  • Burak:Benim telefonum ben okulda iken kapanmış yani ne z...