PlayStation 4 Hakkında Detaylı Bilgiler

PlayStation 4 Hakkında Detaylı Bilgiler

PlayStation 4 teknik özellikleri, PlayStation 4 satış fiyatı, PlayStation 4 hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu makalemizde bulabilirsiniz. Sony dünyanın en çok tercih edilen oyun konsolu olan PlayStation’ı geliştirerek yoluna devam ediyor. Şimdide piyasaya PlayStation 4 modelini süren Sony beklentilerin üzerinde bir cihaz sürüyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan cihazın şuanda tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. İlk tanıtımında ekrandaki görselliğini tanıtan Sony şimdide tasarım ve donanıma son şeklini verdi. PlayStation 4’ün Amerika’daki satış fiyatı 399$ dolar olarak belirlemiş. Ancak bu fiyata PlayStation Eye kamera dahil olmadığı da açıklandı. Kamera için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Onun fiyatı ise Amerika’da 60$ dolar.

PlayStation-4

PlayStation 4’ün Yenlikleri

Pek çok oyun sever görselliği büyük önem vermektedir. PlayStation 4’de bu konuda adeta devrim yapılmış diyebiliriz. PlayStation 4 kullanıcı arayüzünde ise değişiklikler yaptı. Size oyun tavsiyesinde bulunan konsol, arkadaşlarınız tarafından paylaşılan oyun odaklı yorumları görebilr ve onların gameplay’ini izleyebilirsiniz. PlayGo adını taşıyan bu yeni özellik ise oyun indirirken beklemeye son veriyor. Bu özellik sayesinde, bir parçasını indirdiğinizde oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Çünkü oyunda kalan kısmı arka planda indirilmeye devam ediyor. PlayStation 4 için geliştirilen uygulamalar sayesinde iOS (iPhone, iPad) ve Android işletim sistemli cihazlara çeşitli yetkiler veriyor.

PlayStation 4 için PS PLUS

Sony, PlayStation 4 ile birlikte yeni çevrim içi oyun ağı PS Plus’ı da tanıttı. Tek bir üyelikle kullanabileceğiniz bu ağ, özel oyun indirimleri, farklı PlayStation platformları üzerinde avantajlar, bulut oyun kaydetme, beta oyun ve içeriklere erişim ile Instant Game Collection adı verilen çevrim içi oyun ağına erişim gibi artılara sahip. Yıllık üyeliği 49,99 dolar olan ağa üç ay için 17,99 dolar, 1 ay içinse 9,99 dolar ödeyerek kayıt olunabilecek.

PlayStation 4 Teknik Özellikleri

İşlemci:
8 çekirdekli x86-64 AMD Jaguar CPU
Radeon tabanlı 1.84 TFLOPS AMD GPU
Hafıza: 8 GB GDDR5
Depolama: 500 GB HDD
Optik Okuyucu: 6x BD – 8x DVD
Bağlantılar: USB 3.0 (2 adet), AUX, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Ethernet, Bluetooth, HDMI, optik ses
Boyutlar: 275 x 53 x 305 mm
Ağırlık: 2,8 kilogram