Bu Ferrari Uçacak

Bu Ferrari Uçacak

Daha öncede TERRAFUGIA tarafından tasarlanan uçan otomobil projesini yayınlamıştık şimdide Ferrari uçan Otomobil projesini duyurdu evet yanlış duymuyorsunuz bu otomobiller uçuyor hemde pek yakında gökyüzünde görebileceğiz.

 null

LONDRA – İnsanoğlunun bir hayali daha gerçek oluyor. ABD’li mühendisler, uçan arabaların 2 yıla kadar hazır olacağını söylüyor.

İtalyan lüks otomobil devi Ferrari’nin bir modeli üzerinde çalışan mühendisler, 2010 yılında uçabilen bir model üretebileceklerini açıkladı.

Amerikan Moller International şirketi, 400 bin dolar değerindeki Ferrari 599 GTB model bir arabayı uçurabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

‘Autovolantor’ adı verilen araba, kaportasına yerleştirilen 8 iticisi sayesinde dikey kalkış özelliğine sahip olacak.

Karada 160, havada ise 240 kilometre hız yapması planlanan araçın, taşıdığı yakıtla havada 120 kilometre, karada ise 240 kilometre gitmesi hesaplanıyor.

Aracın tasarımcısı Bruce Calkins, 800 beygir gücüne sahip olan ‘Autovolantor’un iticilerinin çalışması için hibrid yakıt ve bir elektrik sistemi kullanılacağını söyledi.

Calkins, ‘Ferrari 599 GTB, böyle bir proje için en uygun araba. Otomobil uçuşa hazır olduğunda 1.5 kilometre yüksekliğe kadar çıkabilecek’ dedi.

Ancak uzmanlar, aracın bu yükseklikte çok fazla yakıt harcayacağını, bu nedenle ideal uçuş yüksekliğinin daha az olacağını söylüyor.

Aracın seri üretimine geçilmesinin ardından yaklaşık 1 milyon dolara satılması planlanıyor.

 

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (Yorum Yok)

 1. MUHAMMED dedi ki:

  bence mükemmmel bir arba dostlar

 2. Enes dedi ki:

  yakında haberlerde bir arabayla bi uçak çarpştı arabada sağ kalan olmadı şeklinde bi haber çıkarsa şaşrmayalım:))))

 3. mustafa çelebi dedi ki:

  Bencede olabilir geçenlerde haberlerde görmüştüm adam işine uçarak gidip geliyormuş üstelik makinayı kendisi tasarlayıp yapmış bunu yapanda bir türk böyle fırsatları degerlendirsek neler yapabiliriz bir düşünün

 4. derdav neva dedi ki:

  birde yüzme yeteneği kazandırılsa üçö boyutlu güzellik ……………………..olmazmı?

 5. safa dedi ki:

  ferrari uçacak diyorsunuzda bunun gerçeklilik oranı nekadar yani bir arabanın uçmasıbizce yani insanlarca uçması biraz hayal.ama böyle birşeyin olmasıinsanlık için çok mükemmel olurdu başarılarınızın devamını dılerim safa özden

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.