Ford C-MAX Elektrikli Araba Modeli

Ford C-MAX Elektrikli Araba Modeli

otomobil devi de geleceğin enerjisi olan güneş enerjisi ile çalışan otomobilini duyurdu. Aslında otomobil elektrikle çalışıyor. Yani akülerinizi şarj etmek için güneşi beklemek zorunda değilsiniz. Güneş panellerini ekstra olarak düşünebilirsiniz. daha önce satışta olan otomobil modelinin aynısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yakıt ücretlerinin dünya genelinde giderek daha fazla artması pek çok firmayı farklı enerji kaynaklarına yönlendirmektedir.

Ford C-MAX

ford-C-MAX-gunes-enerjisi

Ford C-MAX araba modeli yakıt olarak güneşten yararlanacak, enerjisini güneşten alan C-MAX Solar Energy Concept hibrit otomobil, hem şarj portu aracılığıyla elektrikli şarj istasyonlarından hem de tavanında yer alan güneş enerjisi panelleri aracılığıyla enerjisini karşılayacak. Kullanılan paneller güneş ışığının etkisini sekiz faktöre kadar arttırabilen özel lenslere sahip olarak üretiliyor. Ayrıca patentli sistem güneşin hareketlerini izleyerek ışınlardan daha fazla yararlanabiliyor. En önemlisi de tek dolum şarjda ne kadar gittiğidir. Ford kendisini bu yönde de geliştirmiş diyebiliriz.

C-MAX Solar Energy Concept tam elektrik şarjında yaklaşık 997 kilometre yol alabilecek. Bunun yaklaşık 34 kilometresi tamamen güneş enerjisi ile elde edilen elektrikten karşılanabiliyor. Dolayısı ile ortalama bir kişinin günlük kullanımının çok üzerinde mezile sahip olan araç güneş enerjisi aracılığıyla bu ihtiyacı karşılayabilecek. Ford, konsept hayata geçmese dahi bu alanda araştırma ve yatırım yaptığını göstermiş olacak.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir