Aynı Resimleri Bulma Yöntemi Resimli Anlatım

Aynı Resimleri Bulma Yöntemi Resimli Anlatım

Bir klasör içerisinde ki benzer resimleri bulmanın kolay bir yöntemi bulunuyor. Bazen kopyalamadan kaynaklanan yada telefonla tekrar resim aktarmaktan dolayı aynı resimden birden fazla oluyor. Eğer klasörünüzde az resim varsa ayıklamak çok uzun sürmez ancak yüzlerce hatta binlerce fotoğraf arasından bu ayıklamayı yapmak zorundaysanız o zaman imdadınıza VisiPics adlı bu küçük pratik resim programı yetişiyor. Program aynı görüntüye sahip resimleri yan yana getiriyor. Adı ne olursa olsun ismine bakmaksınız görüntü analizi yaparak ortak resimler aynı hizada size sunuluyor. Burada ne yapmak istediğiniz size soruluyor ve istediğiniz işlemi yapıyorsunuz.

VisiPics Nasıl Kullanılır

VisiPics programını yükleyip açtıktan sonra klasör seçme bölümünden resimlerin olduğu ilgili klasörü seçip ok + ile gösterilen simgeye tıklıyorsunuz. Böylece taramak istediğiniz tüm resimleri eklemiş olacaksınız. Ve son olarak play tuşuna basarak taramayı başlatıp benzerlerin listelenmesini bekleyin.

Karşılaştırma bittiğinde benzer resimler sol barda listelenir. Burada bizdeki örnekte ikinci resimde bir kez tıkladık, daha sonra Actions bölümünün altında yer alan Delete butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Move butonuna tıklayarak isterseniz farklı bir klasöre taşıyabilirsiniz.

VisiPics İndirme Linki
https://www.fosshub.com/VisiPics.html?dwl=VisiPics-1-31.exe