Başlat Menüsünden Oturum Kapatmayı Kaldırmak

Başlat Menüsünden Oturum Kapatmayı Kaldırmak

Başlat menüsünden kullanıcıadı oturumunu kapat öğesini kaldırmak ve kullanıcıların bunu geri yüklemelerini engelleyebilirsiniz. sadece bir kaç adım ile bu sorununuzu halledebilirsiniz. Sırası ile işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde , oturumunu kapat öğesi Başlat menüsünde görüntülenmez. Ayrıca bu ayar, Başlat Menüsü Seçenekleri’nden Oturumu Kapat’ı Görüntüle öğesini de kaldırır. Sonuç olarak, kullanıcılar Başlat menüsüne oturumunu kapat öğesini geri yükleyemez.

Bu ayarı devre dışı bırakırsanız veya yapılandırmazsanız, kullanıcılar Oturumu Kapat öğesini eklemek ve kaldırmak için Oturumu Kapat‘ı Görüntüle öğesini kullanabilirler.

Bu ayar yalnızca Başlat menüsünü etkiler. Ctrl+Alt+Del tuşlarına bastığınızda görüntülenen Windows Güvenliği iletişim kutusundaki Oturumu Kapat öğesini etkilemez ve kullanıcıların oturum kapatmak için başka yöntemler kullanmalarını engellemez..

Başlat butonu tıklayın.

Programları ve dosyaları ara bölümüne gpedit.msc yazıp Enter basın..

Yerel Bilgisayar İlkesi / Kullanıcı Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu‘na tıklayın

ve sağ bölümden Başlat Menüsünde Oturum Kapatmayı Kaldır çift tıklayın ve açılan pencerede Etkin seçin Tamam ile tüm pencereleri kapatın..