Cep Telefonundaki Bilgiler Nasıl Yedeklenir

Cep Telefonundaki Bilgiler Nasıl Yedeklenir

Cep telefonunuzdaki rehber mesajlar gibi bilgilerinizi mobil araçlar sayesinde bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. böylece cep telefonunuzun başına bir şey gelse dahi numaralarınız ve mesajlarınız hiçbir şekilde kaybolmayacaktır. Bu program sayesinde bilgisayarınızdan mesaj yazarak gönderip alabilirsiniz. bilgisayarınızın klavyesinden mesaj yazma rahatlığına kavuşmuş olacaksınız.

Yapmanız gereken ilk iş Mobile Master adlı programı bilgisayarınıza indirip kurmalısınız programın sistem gereksinimleri:

Windows 7, Vista 64 sürümleri dahil XP, XP 64bit, 2000,

En az 800Mhz işlemci veya daha hızlı

30 MB boş alan

Kablo ile telefon bağlantısı, Kızılötesi veya Bluetooth

Ekran çözünürlüğü en az 800 x 600 ile en az 65.535 renk

http://www.mobile-master.com/download.html

Programı indirip kurduktan sonra cep telefonunuzu veri kablosu, Bluetooth veya Kızılötesi ile bilgisayarınızla iletişim kurdurmalısınız. Bu işlemleri yapabilmek için cep telefonunuzu bilgisayarınıza tanıtmayı unutmayınız bunun içinse telefonunuz ile birlikte verilen CD veya telefonunuzun modeline göre web sitesinden ilgili yazılımı indirmelisiniz.

Programı çalıştırdıktan sonra “Setup Wizard” seçeneğini seçiyorsunuz. karşınıza çıkan pencereden bağlantı seçeneğini seçiyorsunuz örneğin Bluetooth ile bağlanıyorsanız yanlızca Bluetooth seçili olmalıdır. Tarama gerçekleştirdikten sonra cep telefonunuz listede belirecektir. listeden kendi telefonunuzu seçin ve ilerleyin Skip butonuna basarak diğer adımları atlayabilirsiniz ve Finish butonuna basarak bu işlemi sonlandırın.

Manege the phone’s data” açılır menüye tıklayınız ve contacts seçeneğini seçiyorsunuz. karşınıza çıkan pencereye Yes butonuna bastıktan sonra tüm numaralarınız listelenecektir. “SMS Center” sekmesinden mesajlarınızı düzenleyebilir NEW ve DELETE sekmelerinden yeni mesaj oluşturabilir eski mesajlarınızı silebilirsiniz.

Şimdi gelelim yedeklemeye yine bu pencereden Home sekmesine tıklayınız ardından “Settings and Tools” açılır menüsüne tıklayınız ve listeden Backup tıklayınız. böylece yedekleme sihirbazını başlatmış olacaksınız. karşınıza yedeklemek istediklerinizin bir listesi çıkacaktır telefonunuzun tamamını yedeklemek için tüm sekmeleri seçin ve bir sonraki adımda dosyanıza bir isim verin yedekleme işlemi başlayacaktır.

Peki yedeklenmiş dosyayı telefonunuza nasıl geri yükleyeceksiniz. yapmanız gereken şey gayet basit File menüsünden Open seçeneğini seçiyorsunuz. “Load data only into Mobile Phone” seçeneğini seçiyorsunuz ve yedeğini aldığınız tüm dosyaları geri yükleyebilirsiniz. İşlem bittikten sonra Finish butonuna basarak bitirebilirsiniz.

Mobile Master programı sayesinde verilerinizi düzenleyebilir silebilir ve yedeğini alıp geri yükleyebilirsiniz. Program ücretlidir fakat siz 30 günlük deneme sürümünü yükleyerek kullanabilirsiniz. süre kısıtlamasını kaldırmak için satın almanız gerekmektedir veya kısıtlaması olmayanın internette arayarak rahatlıkla bulabilirsiniz.