Çöken Bilgisayar için Kurtarma USB’si Oluşturma

Çöken Bilgisayar için Kurtarma USB’si Oluşturma

Bilgisayarınız çöktüğünde imdadınıza yetişen bir yardımcı program ister misiniz? Hiren’s Boot CD işte tam olarak bu görevi yerine getiriyor. Bir kurtarma aracı olan bu programla CD, DVD yada USB diki oluşturabilirsiniz. Sistem tamiri sabit disk bölme gibi dosya kurtarma açılmayan sistemlerden veri kurtarıp kopyama gibi bir çok yeteneği bulunuyor. Bilgisayarcıların elinin altında olması gereken bu araç özellikle teknik servis personellerinin vazgeçilmezlerindendir. sisteminizi daha hızlı yada daha sessiz hale getirmek, zararlı yazılımlardan kurtulmak, şifreleri kırmak gibi pek çok özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Hiren’s Boot CD İçindeki Araçlar

Boot Menu, Dos Programs, Partition Tools (Disk Bölme Araçları), Backup Tools (Yedekleme Araçları), Pass. and Registry Tools (Kayıt Defteri Araçları), Recovery Tools (Kurtarma Araçları), Testing Tools (Test Araçları), Harddisk Tools (Harddisk Araçları), System Info Tools (Sistem Bilgisi Araçları), Custom Menu (Özel Menü), MBR Tools (MBR Araçları), BOIS / CMOS Tools (BOIS / CMOS Araçları), Viewers / Mult. Tools (Görüntüleyenler / Çoklu Araçlar), File System Tools (Dosya Sistemi Araçları), File Managers (Dosya Yöneticileri), AntiVirus / Spyware (Anti Virüs / Casus Yazılım), Browsers / File Managers (Tarayıcılar / Dosya Yöneticileri), Cleaners (Temizleyiciler), Editors / Viewers (Editörler / Görüntüleyiciler), Network (), Optimizers (İyileştiriciler), Passwords (Şifre Kırma Araçları), Remote Control (Uzaktan Erişim), Security / Encryption (Güvenlik / Şifreleme), Startup (Başlangıç Programları), System Information (Sistem bilgisi), Testing (Test Araçları)

Hiren’s Boot CD – USB’den BOOT Yapma

USB’yi bilgisayarınıza takın

http://www.authorsoft.com/USBFormatToolSetup.zip Linkine tıklayıp USB Disk Storage Format yazılımını indirip çalıştırın. Aşağıdaki resimde gördüklerinizi aynen uygulayın.

http://www.hirensbootcd.org/files/grub4dos.zip linke tıklayarak Grub4Dos to USB Flash Drive aracını da indirin. Daha sonra yönetici olarak çalıştırın ve resimde gördüklerinizi uygulayın.

Hiren’s Boot CD dosyalarını Flaşa atın (hirenboot dosyasından çıkan iso dosyasının içindeki HBCD Dosyasını)

İndirdiğiniz dosya içindeki şu dosyaları usb içerisine kopyalayın: grldr ve menu.lst daha önce indirdiğiniz grub4dos.zip içinde bu dosayalar mevcut.

Hiren’s Boot CD İndir

Tür: Ücretsiz
Boyutu: 592.5 MB
İndirme Linki: http://www.hirensbootcd.org/download/