Ücretsiz Dijital Resim ve Dosya Kurtarma Programı

Ücretsiz Dijital Resim ve Dosya Kurtarma Programı

Silinen fotoğrafları kurtarma yazılımı. Hafıza kartı, flash bellek, fotoğraf makinesi, Sabit disk bölümlerinizde bölüm kaybı veya sorun yaşıyorsanız, verilerinizi kurtarmak için TestDisk’i kullanabilirsiniz. FAT, NTFS, exFAT, ext2/ext3/ext4 dosya sistemlerinde sorunsuz çalışan program ZIP, Office, PDF, HTML, JPEG ve çeşitli grafik dosya formatlarını içeren 440’tan fazla dosya formatını tanır ve kurtarır. PhotoRec, çok çeşitli dosya sistemlerinde kayıp bölümleri kurtarmak ve önyüklenebilir olmayan diskleri tekrar önyüklenebilir yaparak verilerinizi kurtarır.

Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

Bu tür programlarda en önemli adım, bir resim veya dosya yanlışlıkla silindiğinde yada format attığınızda o bellek cihazına veya sabit disk sürücüsüne başka resim veya dosya kaydetmemelisiniz. Aksi takdirde kaybettiğiniz verilerin üzerine yazabilirsiniz. Eğer eski dosyanızın sektörüne denk gelirse ilgili veriyi kurtaramayabilirsiniz. Programı kullanması oldukça basit, Türkçe dil desteği olduğu için kolayca kullanabileceksiniz.

Program açık kaynak kodlu bir programdır ve bozuk disk bölümlerini kurtarabilir. Örneğin disklerinizden biri önyükleme yapmaz hale geldiğinde veya virüs tarafından önyükleme sektörü bozulduğunda, bu program imdadınıza yetişiyor. Kayıp dijital fotoğraflarınızı veya kayıp dosyalarınızı kurtarmak için PhotoRec’i deneyin.

Tür: Ücretsiz
Platform: Windows NT 4/2000/XP/2003/Vista/2008/7/10, Linux, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Sun Solaris, Mac OS X
Boyut: 12MB
İndirme Sitesi: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download