Diskleri Kalıcı Olarak Silme Programı

Diskleri Kalıcı Olarak Silme Programı

Verilerinizi geri getirilmemek üzere silmek istiyorsanız kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan Disk Wipe adlı yazılımı kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir veri taşıyıcının içeriğini kalıcı olarak silmek istiyorsanız, Disk Wipe’i kullanmalısınız. Disk Wipe içeriği defalarca sildiği için verileri tamamen yok eder. Bölümler ve disk hacimleri üzerindeki hassas verileri sürekli olarak siler. Yazılımı doğrudan başlattıktan sonra veri taşıyıcıyı, dosya sistemini ve silme algoritmasını seçerek silme işlemine başlayabilirsiniz. Sildiğiniz verileri geri getiremeyeceğiniz için işleme başlamadan önce net karar vermelisiniz.

Disk Wipe – Disk Temizleme Programı

Disk Wipe ile disklerinizdeki verileri geri alınamayacak şekilde temizleyebiliyorsunuz. Programın özellikleri arasında;

Taşınabilir, kurulum gerektirmez!

Verileri güvenli bir şekilde silmek için birkaç gelişmiş parçalama algoritması kullanır.

Tüm popüler Windows dosya sistemlerini, NTFS, Fat, Fat32’i destekler.

Daha hızlı performans için diskin silinmesinden önce hızlı formatı kullanır.

USB Bellekler, SD kartlar ve diğer taşınabilir bellek aygıtlar içinde çalışır.

Küçük, hafif, reklam içermez.

Bilgilerinizin mahremiyetine saygı gösterir, uzaktaki sunucuyla bağlantı kurmaya çalışmaz ve internet üzerinden herhangi bir bilgi göndermez.

Disk Wipe, formatlama ve güvenli silme işlemleri gerçekleştiren ücretsiz bir programdır. Bu yazılım ile disk üzerindeki tüm datalarınızı geri alınamayacak şekilde silebilirsiniz. Bir disk normal yollarla formatlandığında üzerindeki veriler geri getirilebiliyor. Eski disklerini çöpe atan pek çok kurum bunun bedelini ağır ödedi. Disk Wipe içersin de bulundurduğu güçlü algoritmalar sayesinde diski birkaç defa çöp algoritmalarla doldurur. Böylece formatlanan diskten veriler geri getirilemez. Özellikle USB disk, SD kart gibi depolama birimlerini mutlaka bu yolla formatlamalısınız.

Disk Wipe İndirme Linki
http://www.diskwipe.org/download/DiskWipe.exe