Facebook Oturumları Uzaktan Nasıl Kapatılır

Facebook Oturumları Uzaktan Nasıl Kapatılır

Facebook eski popülaritesini kaybetse de hala en fazla üyeye sahip sosyal medya platformlarından birisi, bu nedenle bu platformdaki hesaplar ark niyetli kişilerin hedefi halinde, bir şekilde karşı tarafın dalgınlığından faydalanarak pek çok dolandırıcılık yöntemi kullanarak bireyleri dolandırıyorlar. Bunun dışında özel yazışmalarınız başkalarının eline geçiyor. Genelde kız/erkek arkadaşınızın veya eşinizin, yazışmalarınızı görmesini istemeyebilirsiniz. Bu duruma düşmemek için bazı tedbirler almanız gerekebilir. Evde yada iş yerinizdeki bilgisayardan hesabınızla giriş yaptığınızda bilgisayarınızda oturumu açık unutabilirsiniz. Hesabınız açık kaldığı için istemediğiniz birisi kolayca hesabınızı yönetebilir. Bunun dışında şifreniz bir başkasının eline geçebilir, bu sayede hesabınız ile oturuma açar. Bu durumlardan kurtulmanız için hesabınızın tüm oturumlarını kapatıp şifrenizi değiştirmeniz yeterlidir.

Facebook Hesabınızdan Uzaktan Çıkış Nasıl Yapılır

İlk olarak Facebook hesabınıza girin ve üst menüden Ayarlar seçeneğine ulaşın.

Sol menüde yer alan Güvenlik ve Giriş adımını izleyin.

Giriş Yaptığın Yerler bölümünde hesabınız ile giriş yaptığınız yerleri görebilirsiniz. Daha Fazla linkine tıklayarak tüm girişleri görüntüleyebilirsiniz. Sağ bölümde yer alan 3 noktaya tıklayıp Çıkış Yap sekmesine tıklayarak hesaptan çıkabilirsiniz. Aktif olan oturumun yanında aktif olduğu belirtilir.

Burada bilmediğiniz girişler varsa tüm cihazlardan çıkış yaptıktan sonra şifrenizi yenileyin. Şifre yenileme ekranı yine bu bölümde yer alıyor.