Geri Dönüşüm Kutusunu Geri Getirme

Geri Dönüşüm Kutusunu Geri Getirme

Bir şekilde Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 için ayrı ayrı anlatım bulabilirsiniz. Masaüstündeki geri dönüşüm kutusunu bir şekilde kaybetmiş veya silmiş olabilirsiniz Geri dönüşüm kutusunu masaüstüne geri getrime işlemi gayet basit izleyeceğiniz birkaç yolla geri dönüşüm kutusunu diğer adıyla çöp kutusunu yeniden masaüstüne getirebilirsiniz. Windows 7, Windows Vista veya Windows XP’de Geri Dönüşüm Kutusu masaüstünde görüntülenmez. Bu nedenle, silinen bir dosyayı geri yükleme gibi görevleri yapmak için Geri Dönüşüm Kutusu’nu kullanamazsınız

Öncellikle Microsoft’un geliştirmiş olduğu küçük bir yazılımı takdim edeyim bu yazılımı yükleyerek geri dönüşüm kutusunu geri getirebilirsiniz. Yazılımı indirmek için buraya tıklayınız.

Program işe yaramadığı takdirde bunu el ile kendinizde yapabilirsiniz işte diğer yöntemler;

Windows XP Kullanıcıları İçin;

1.Yöntem

Masa üstüne bir tane yeni klasör oluşturup adını ” Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} ” yapın.

2.Yöntem

Şimdi sırası ile işlemleri gerçekleştirelim
Başlat – Çalıştır tıklıyorsunuz açılan ekranda regedit yazın ve Tamam’ı tıklayın.
Standart Windows XP Başlat menüsünü kullanıyorsanız
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel\ {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} kadar geliyorsunuz. kayıt defteri DWORD değerini sağ tıklatın ve ardından “Değiştir” tıklayın, Değer verisi kutusuna 0 yazın ve Tamam’ı tıklatın.
Windows Vista Kullanıcılar İçin;

Başlat – Denetim Masası – Görünüm ve Kişiselleştirme’yi tıklatın, Kişiselleştirme’yi tıklatın ve sonra Masaüstü simgelerini değiştir’i tıklatın. Geri Dönüşüm Kutusu onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra Tamam’ı tıklatın. Hepsi bu kadar.

Windows 7 Kullanıcıları İçin;

Başlat – Denetim Masası – Görünüm ve Kişiselleştirme’yi tıklatın, Kişiselleştirme’yi tıklatın ve sonra Masaüstü simgelerini değiştir’i tıklatın. Geri Dönüşüm Kutusu onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra Tamam’ı tıklatın.