İp Adresi – Proxy Gizleme Programları

İp Adresi – Proxy Gizleme Programları

İp numarası bilgisayarınızın kimliği diyebiliriz. İnternette hiçbir iz bırakmadan gezinmenin yanı sıra bilgisayarınıza yapılabilecek olası bir hacker saldırısının da ip numaranızı gizleyerek önüne geçebilirsiniz. Ancak ip numaranızı gizlemenin size avantajları olduğu gibi dezavantajlarda oluşturabilir ip numarası ile kimlik belirleyen bazı uygulamaları çalıştıramayabilirsiniz tabi ki bunun kolay bir yolu var proxy gizleme programınızı durdurarak uygulamalarınızı kullanabilirsiniz.

Free Hide IP adlı ücretsiz uygulama ile Firefox ve Opera tarayıcıların kullanıcıları, IP adreslerini kolayca saklayabilir. İnternet üzerinde bazı hizmetler çeşitli ülkelerin kullanımıyla sınırlandırılıyor. Örneğin Amerikan Pandora gibi hizmetler, yabancı IP’ler üzerinden erişime kapalı. Ancak Proxy kullanarak erişmek mümkün. Bu ücretsiz Amerika kökenli proxy uygulaması sayesinde gerçek IP adresinizi saklayabilirsiniz. Böylece internette anonim bir şekilde gezebilirsiniz. Veri toplayıcılardan korunmak için oldukça kullanışlı.

Download: Free Hide IP

NG Hide IP ip gizleme programı kullanarak internette iz bırakmadan sörf yapabilirsiniz. ip gizleme programının kullanımı son derece basittir. Oldukça basit bir arayüze sahip olan NG Hide IP, ip gizleme programını bedava kurduktan sonra sağ altta ikonu çıkacak ve ipinizi belli aralıklarla değiştirerek rahat bir şekilde güvenle sörf yapabilmenizi sağlayacaktır. Windows 7/Vista/XP/2000/98 ve Server sürümleri, 32 ve 64 bit işletim sistemi uyumludur. IP adresinizi gizleyerek bilgisayarınızı hacker saldırılarına karşı güvende tutabilirsiniz.

Download: NG Hide IP

ProxyWay Windows 7 için hazırlanmış olan ProxyWay IP ve Proxy listenizi değiştirebilir istediğiniz gibi listeleyebilirsiniz. Program ücretlidir 15 günlük kullanım süresi bulunuyor. üzerinde bulunan ve kullanılmayan proxy’leri otomatik olarak sizin IP adresinizle değiştirerek gizliliğinizi maksimum seviyeye çıkaran Proxy Way her nerede olursanız olur sizi asla deşifre etmez ve gizliliğinizi an ve an korur.

Download: ProxyWay