iPad İçin Ücretsiz Programlar

iPad İçin Ücretsiz Programlar

iPad gittiği ülkede satış rekorları kırıyor. Giderek yaygılaşan tablet bilgisayarlar notebook satışlarını bile etkilemiş durumda, farklı bir konsept uygulayan iPad uygulamaları çalıştırabilmeniz için çeşitli programlar yüklemeniz gerekir. iPad ile e-kitap okuyabilir, e-maillerinizi kontrol edebilir, internette dolaşabilir, video izleyebilir, oyun oynayabilir, müzik dinleyebilir, ses kaydedebilir, gazete okuyabilirsiniz fakat bunları yapabilmeniz için bazı ufak yazılımlara ihtiyacınız var içte iPad için ücretsiz uygulamalar…

USB Disk: iPad’de USB girişi yok. Ama USB disk yardımıyla bu sorunu kolaylıkla aşabilirsiniz. Programı iPad’inize indirdikten sonra tek yapmanız gereken bilgisayarınıza kablo ile bağlanmak, iTunes programını açmak, Apps (Uygulamalar) kısmından USB disk programını seçmek ve istediğiniz dosyayı iPad’inize yüklemek.

Tweetdeck app: Tweetlerinizi kontrol etmenizi sağlayacak ücretsiz bir program. Tweetlerin içindeki bağlantıları görüntülemek için bir web tarayıcısı da içeriyor.

VLC Media Player: VLC Media Player bilinen tüm video formatlarını oynatabilen açık kaynaklı bir uygulama. VLC Media Player ile iPad’inizi gerçek bir video oynatıcıya dönüştürebilirsiniz.

ebay for ipad: Ebay’daki işlemlerinizi bu program aracılığı ile iPad’inizden kolayca yapabilirsiniz.

iRead PDF: E-mailinize gelen pdf dosyalarını da bu program yardımıyla açabilirsiniz.

Gmail & Youtube apps: Bu programlar ile Gmail’deki işlerinizi yapabilecek, Youtube’da HD videoları bile izleyeceksiniz.

AppShopper: App Shopper yardımıyla en yeni, en popüler, fiyatı ucuzlayan veya bedava olan uygulamaları takip etmek çok kolay.

ibooks app: İnternet üzerinden e-kitap okumanızı sağlayan bu program da ücretsiz. Size rahat bir okuma imkanı sunacak.

Wattpad: Wattpad oldukça popüler bir e-kitap uygulaması. Bu uygulama sayesinde birçok ücretsiz kitaba ulaşmanız mümkün.

Kindle for ipad: Bir diğer kitap programı; bu programla da kitap okuyabileceksiniz bir artısı var o da sayfa çevrimlerinin animasyonlu olması. Ayrıca yazı türü ve boyutlarını değiştirme imkanınız da var.

Backgrounds HD: Backgrounds HD ile 10 binden fazla yüksek çözünürlüklü arka plan resmine ulaşabilirsiniz.

New York Times : İş dünyası, teknoloji ve daha bir çok kategorideki haberlere ulaşabilirsiniz.

Documents 2 (Free Edition): Basit Word ve Excel dokümanları oluşturabileceğiniz bu uygulama pdf dosyalarını, çeşitli resim formatlarını ve html sayfalarını da destekliyor. Üstelik çizim yapabileceğiniz bir paint programı da var.

The Wall Street Journal : Ücretsiz başlıkları okuyabilir ya da ücretli üyelik edinebilirsiniz.

SoundHound: SoundHound ile dinlediğiniz müziği bulabilir, sesli komut yardımıyla istediğiniz şarkıcının videolarına ulaşabilir, şarkı sözlerini takip edebilir ve alternatif videolara ulaşabilirsiniz.

Yahoo Entertainment : Yahoo videolarını izleyebileceğiniz bir uygulama.

Evernote: Evernote ile yazılı, sesli ve görüntülü notlar alabilirsiniz, notlarınıza lokasyon bilgisi yükleyebilirsiniz. Notlarınıza daha sonra internet üzerinden ulaşmanız da mümkün.

iBooks: iBooks ile iPad’inizi kütüphaneye dönüştürebilirsiniz. Programda ayrıca iBookstore yardımıyla birçok kitaba da ulaşabilirsiniz. Türkçe yayınlar ise ne yazık ki henüz çok az. PDF dosyalarınızı da iBooks yardımıyla e-kitap haline dönüştürebilirsiniz.

BBC news app : BBC’nin haberlerine ulaşabileceğiniz bir uygulama.