JDownloader Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

JDownloader Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Jdownloader indirme yöneticisi sayesinde dosyalarınızı beklemeden indirebilir ve indirme hızını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Özellikle bir çok sitenin rapidshare gibi dosya paylaşım sitelerini kullandığından dosya indirmeniz zorlaşıyor bu program sayesinde beklemenize gerek kalmayacak linkleri sıraya koymanız yeterli işte ayrıntılarıyla jdownloader

jDownloader tüm işletim sistemlerinde (Windows, Linux, Mac…) çalışabilen açık kaynak kodlu ücretsiz bir dosya indirme yöneticisidir. Java üzerinden çalıştığı için javayı destekleyen tüm platformlarda çalışabilmektedir. Bu program Rapidshare.com ya da Megaupload.com gibi tek tıklama ile dosya hizmeti veren sunuculardan masaüstü programı ile dosya indirmenize imkan verir. JDownloader ile ücretli dosya sunucularından, bu sunucularda ücretini ödediğiniz bir hesabınız bulunmasa dahi dosya indirebilirsiniz. Paralel dosya indirme, Captcha (Resim kodu) çözümleme, otomatik dışarı çıkartma ve daha fazlası JDownloader‘ın özelliklerindendir.

Program sadece bu sitelere paralı üyelikleri olan kişilere değil aynı zamanda ücretsiz olarak bu sitelerden gerçekleştirilmek istenen dosya indirme işlemlerinde de kullanıcılara yardımcı oluyor. Çoklu paralel dosya indirme captcha resim doğrulama tanıması otomatik sıkıştırılmış dosya açma ve daha birçok özelliği bulunan jDownloader paylaşım linklerinin korunması için son günlerde popülerleşen “link şifreleme” sitelerinden birçoğuna da destek sağlıyor. Türkçe dil desteği de bulunan jDownloader programında sık sık karşınıza çıkan arşiv (rar) şifrelerini kayıt altında tutabiliyor ve programın otomatik olarak bu şifreleri girerek arşiv dosyalarının içerisindeki dosyaları klasörlere açmasını sağlıyabiliyorsunuz.

İndireceğiniz dosyaların boyutu ne olursa olsun kaç bölümden oluşursa oluşsun jDownloader şifrelenmiş veya normal linkleri ona eklediğiniz andan itibaren geri kalan işlemleri kendisi sizin yerinize gerçekleştiriyor. Link koruması için yaygınlaşan CCF RSDF ve yeni DLC uzantılı dosyaları da kullanarak linkleri program içerisine aktarabiliyorsunuz.

Hesap kısıtlamlarını aşmak isteyen kullanıcılar sahip oldukları birden fazla paralı hesabı program içerisine entegre edereken bir hesaptaki limiti doldurduklarında program otomatik olarak dosya indirme işlemlerine diğer hesaptan devam edebiliyor. Kısacası jDownloader paylaşım dünyasının sınırlarını tamamen kaldırmanıza yardımcı olan sürekli olarak güncellenmeye ve geliştirilmeye devam eden güçlü bir program.

Program kullanımında yaşanan sorunları günlük olarak birbirleri ile paylaşan program üreticileri ve paylaşımcı jDownloader kullanıcıları sürekli olarak birbirleri ile iletişim halinde. Böylece karşılaşılan hatalar ve sorunlar en kısa zamanda düzeltiliyor.

Son sürümü ile program yepyeni bir arayüze sahip olurken daha kararlı bir jDownloader oluşturulmuş bulunuyor. Bugüne kadar karşılaşılan birçok hata giderilmiş ve birçok yeni özellik ve seçenek programa eklenmiş durumda. Ayrıca bilgisayar kullanımı sırasında karşılaştığınız linklerle ilgili bir işlem yapmaya kalktığınızda jDownloader link yakalama özelliği ile de size kolaylık sağlıyor.

Not: Programın bilgisayarınızda çalışabilmesi için Java kurulumunu gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Eğer Java bilgisayarınızda yüklü değilse buradan indirebilirsiniz.

Windows Vista:JDownloader’ı c:/Program files/ içinden çalıştırmayın

İNDİRME LİNKLERİ

Windows;

http://jdownloader.org

rapidshare.com

uploaded.to

Linux;

bluehost.to

uploaded.to