Lenovo Miix Tablet PC Fiyatı

Lenovo Miix Tablet PC Fiyatı

Lenovo Miix Tablet bilgisayar satış fiyatı ve teknik detayları ortaya çıktı. Lenovo bu yeni modeline Miix adını verdi. Windows 8 işletim sistemi yüklü bir şekilde kullanıcıya sunulan cihaz Intel Atom işlemcisi, 2 GB RAM bellek, 64 GB eMMC dahili depolama alanı ve 32 GB’a kadar artırılabilir microSD kart desteği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Lenovo Miix Tablet PC 10.1 inç boyutunda HD IPS 1366×768 piksel çözünürlüklü ekrana sahip. Cihaza takılabilen QWERTY klavye sayesinde dizüstü bilgisayar ve tablet PC deneyimini bir arada sunan cihaz yurt dışında 500$ satış fiyatına sahip.

Lenovo Miix Tablet PC yaklaşık olarak 545 gram ağırlığa sahip ve sadece 10 mm kalınlığındadır. Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi bağlantılarını destekleyen cihaz opsiyonel olarak 3G-GPS bağlantı seçeneğini de kullanıcılara sunuyor. Lenovo Miix Tablet PC’nin güzel bir yanı da tek şarjda 10 saate kadar kullanım imkanı vermesidir. AccuType klavye ile kullanıldığı zaman Laptop gibi kullanabiliyorsunuz. Bu klavye takıldığı zaman aynı zamanda kapak görevi de görüyor. Dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlarına da Intel’in dördüncü nesil işlemcisi Haswell’i yerleştiren Lenovo’nun Miix isimli tableti yaz aylarının sonlarına doğru piyasaya sunulacağının bilgisi verildi.

Piyasada Tablet PC satışları son zamanlara gire çok daha yüksek, buna marketlerin geniş uygulama desteği ve Tabletlerin Notebook gibi dizüstü bilgisayarlara göre çok daha ucuz olması ve dokunmatik ekranların kullanım kolaylığı olarak gösterebiliriz.