Samsung ATIV Tab 3 ve ATIV Q Fiyatı ve Özellikleri

Samsung ATIV Tab 3 ve ATIV Q Fiyatı ve Özellikleri

Samsung ATIV Tab 3 Tablet PC ve Samsung ATIV Q Tablet Bilgisayarı kullanıcılara sunan Samsung, bu alanda da oldukça iddialı cihazlarla piyasaya çıktı. Bu makalemizde Samsung ATIV Q Tablet bilgisayarın satış fiyatı ve teknik özelliklerine Samsung ATIV Tab 3 Tablet bilgisayarın satış fiyatına ve teknik detaylarına ulaşabilirsiniz. Her iki cihaz kendine özgü tasarımı ve farklı teknik özellikleri ile piyasada kendine iyi bir yer edineceğe benziyor. Samsung ATIV Q Tablet PC’nin satış fiyatı 900$ (Dolar) olarak belirlenmişken, Samsung ATIV Tab 3 Tablet PC’nin satış fiyatı 699$ (Dolar) olarak belirlenmiş. Cihazların detayları ise şu şekilde…

Samsung ATIV Q Özellikleri

Samsung-ATIV-q

Hem Windows 8 işletim sistemi hem de Android (Jelly Bean 4.1) işletim sistemini bir arada kullanıcılara sunan Samsung ATIV Q, 13.3 inç boyutunda (275 ppi) 3200×1800piksel çözünürlüklü ekran ile kullanıcıları karşısına çıkıyor. Bu ekran Full HD cihazların ekranından tam 2.8 kat daha fazla görüntü özelliğine sahip. Tablet ve dizüstü bilgisayar deneyimini bir arada sunan Samsung ATIV Q’da dördüncü nesil (Haswell) Intel Core i5 işlemci, Intel HD 4400 GPU, 4 GB RAM bellek, 128 GB SSD depolama alanı ve 720p HD kamera bulunuyor. 9 saate kadar kullanım süresi sunan cihaz USB 3.0, USB 2.0, micro-HDMI, microSD, GPS, A-GPS, microUSB ve Ethernet bağlantı noktalarına sahip. 327 x 217,8 x 13,9 mm ölçülere ve 1,29 kilogram ağırlığına sahip olan Samsung ATIV Q kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor.

Samsung ATIV Tab 3 Özellikleri

Samsung-ATIV-Tab-3

Ekran: Ativ 3 tablet PC 10.1 inç ekrana sahip. Dokunmatik deneyimi eğlenceli hale getiren cihaz büyük HD kalitesinde ekran sunuyor. Ekranın çözünürlüğü 1366 x 768 piksel.

Gövde ve Tasarım: Cihaz tablet şeklinde tasarlanmıştır. Dev vücut ekran çekici görünüyor. Bu cihaz sadece 550 gram ağırlığında olup 8,2 mm kalınlığında. S-Pen kalemi ile birlikte gelen cihaz tasarım açısından iyi not almayı başarıyor.

İşletim sistemi ve İşlemci: Bir önceki sürümleri gibi, tablet yükseltilebilir değil, Microsoft Windows 8 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Pürüzsüz işlem için Intel Atom Z2760 işlemci ile güçlendirilmiş ve 2 GB RAM bellek bulunuyor. Bu tablet hayal kırıklığı yarattığı tek faktör 3G teknolojisi yoksun olmasıdır.

Bellek ve depolama: Dahili hafızası 64 GB olan cihaz microSD kart yuvasını desteklemektedir.

Kamera: Tablet 1280 x 720 piksel yüksek çözünürlüklü sadece 1.0 MP birincil kamera ile geliyor. Bu kameranın ek destekleyici özellikleri Dijital Yakınlaştırma ve Otomatik odaklanmıştır.

Bağlantı: Ativ Tab 3 tablet PC’de USB 2.0 portu, HDMI bağlantı noktaları, Wi-Fi bağlantısı ile birlikte geliyor. Wi-Fi bağlantısı üzerinden yüksek internet hızı keyfini çıkarabilirsiniz.

Pil: 2.000 mAh çıkarılabilir pil ile birlikte geliyor. 9 saat multimedya oynatma süresi veren cihaz 516 saat bekleme süresi sunuyor.