NMIndexStoreSvr.exe Sorunu Ve Çözümü

NMIndexStoreSvr.exe Sorunu Ve Çözümü

NMIndexStoreSvr.exe dosyası hatası şu günlerde sık sık şikayet edilen konular arasında Nero yazılım programının bir parçası olan NMIndexStoreSvr.exe bilgisayarınızda donmalara neden olabilir. CD/DVD çekerken hatalara neden olabilir hatta bir çok kişi bu dosyayı virüs veya casus yazılım zannedip bilgisayarlarına yeniden sistem kurmaktalar şimdiden belirtelim bu dosya Virüs, Spyware, Adware veya herhangi bir casus yazılım değildir. İşte bu sorunu gidermenin yolları…

Açıklama : nmindexstoresvr.exe is part of Nero Scout that comes with Nero CD/DVD Burning . Nero Scout is a database program that catalogs all of the media files on your computer and that makes this database available to other programs in the Nero product package. This process can be removed to free up system resources.

Bilgisayarınızda Nero adlı programı kaldırıp tekrar kurduğunuz taktirde sorun düzelecektir. Ancak sorun düzelmezse Nero scout etkinleştir tikini kaldırmanız gerekir.
Neronun index servisi kapatmak için Nero\Araçlar\Nero Scout bu adres nero’nun versiyonuna göre değişmektedir. Biz konunun daha iyi anlaşılır olması için resim ekledik resimdeki onaylı yeri kaldırmanız yeterli olacaktır.
nero_dijitalteknoloji