Notebooklarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

Notebooklarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

Dizüstü bilgisayarların pazar payının büyümesi 3G ile hayatımıza giren netbook’lar ve bunlarla birlikte gelen yeni sorunlar. Bunlardan en önemlisi de şarj sorunu dur. kullanmaya başladığınız ilk günlerde sorunsuz bir şekilde kullandığınız dizüstü bilgisayarınızın zamanla şarz süresinin giderek kısaldığını fark edebilirsiniz. Tabi ki bu süreyi uzata bildiğiniz gibi ömrünü de uzatabilmek sizin elinizde…

Dev bilgisayarlardan masa üstü bilgisayarlara dizüstü bilgisayarlardan netbook’lara şimdilerde tablet pc’ler yerlerini almaya başladı. Bu bilgisayarlar taşınabilir özellikleri olduğu için bataryadan enerji sağlamaktadırlar. Bataryanızı en doğru şekilde kullanarak şarz süresini uzatabileceğiniz gibi pil ömrünüde uzatabilirsiniz.

Notebook. Netbook – dizüstü bilgisayar kullananların en sık karşılaştıkları sorun, birkaç sene içerisinde pil ömrünün azalması aniden boşalan pil sorunu bunda kullanıcıların yanlış bilgilenmelerinin, etkisi çok büyük rol oynamaktadır.

Dizüstü bilgisayarınızın üzerinde takılı olan pilin takılmayacağı, kenarda durması gerektiği bilgisi kısmen doğru olsa da çok büyük bir yanlış var

Notebook pillerinin ömrü, kullanıldığı zaman uzuyor. Sürekli olarak tam doldurulmalı tamamen boşaltılmalıdır

3 aydan fazla kullanılmayan bir pil kullanılamaz hale geliyor.

Pil dolduktan sonra, şarj aleti takılıyken kullanmak pilin ömrünü azaltıyor.

Notebooklarda pilin sağlıklı çalışması isteniyorsa; cihazın pili ayda bir defa muhakkak tamamen şarj ve deşarj ( boşaltılmalı ) edilmelidir.