Google Cep Telefonu Nexus One

Google Cep Telefonu Nexus One

Google’un cep telefonu uzun bir aradan sonra piyasaya çıktı. Sürekli olarak google cep telefonu üretecek şeklinde haberler çıkıyor google’de red ediyordu. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Google’un merakla beklenen telefonu Nexus One için detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Google için Asya’lı telefon üreticisi Htc tarafından üretilen Nexus one piyasadaki yerlerini almaya başladı.

Multimedya

Beraberinde verilen 4 GB bellek kartı, medya oynatıcı, 5 Megapiksel kamera ile nexus one eğlenceli bir telefon. Video çekiminde 720 x 480 piksel çözünürlüğü bulunmakta.

Fakat bunların yanında LED ışığı yeterli gelmiyor. Ayrıca medya oynatıcı çok az ayar ile oynamamıza izin veriyor ve ekolayzır eksikliği bulunmakta. Android 2.1’de bile daha fazla ayarlama yapabiliyorduk. Ses kalitesi ise düşük.

3.7” kapasitif amoled ekran
32 Gb Microsd kart desteği (Cihaz 4GB’lık kartla geliyor)
512 Mb Ram, 512 Mb Rom
Otofokus ve flashlı 5 Megapixel kamera
Bluetooth, Wifi
Gps, aksolometre
Medya oynatıcı, MP3, AAC, AAC+, AMR, MIDI SMF, Ogg Vorbis, WAVE, H.263, MPEG-4 SP, H.264 AVC
130 gram Ağırlık

Cihaz bunun yanında çoklu dokunma destekleyen bir ekrana sahip olmasına rağmen Android işletim sisteminde bu destek henüz olmadığından bu özellik telefonda kullanılamıyor. Fakat zamanla yazılım güncellemeleri ile bu özelliğide barındırması bekleniliyor.