Photoshop İle Gökyüzünü Değiştirme Nasıl Yapılır

Photoshop İle Gökyüzünü Değiştirme Nasıl Yapılır

Adobe photoshop ile gökyüzü hızlı bir şekilde nasıl değiştirilir? Photoshop yazılımını kullanarak gökyüzünü hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Photoshop yazılımına ilave edilen bu yeni algoritma otomatik olarak gökyüzünü tanıyor ve sizin için seçili hale getiriyor. Program katmanları otomatik oluşturuyor ve manuel olarak yapılması gereken tüm işlemleri otomatik olarak yapıyor. İsterseniz parlaklık, renklendirme ve canlılık gibi özellikleri manuel olarak da uygulayabiliyorsunuz. Şimdi adım adım bu kolay yöntemi nasıl uygulayabilirsiniz anlatmaya çalışalım;

Photoshop ile Gökyüzü Değiştirme

İlk önce fotoğrafınızı Photoshop programında açın ve daha sonra üst menüden Edit -> Sky Replacement yolunu izleyin.

Sky Replacement uygulaması çalıştığı an algoritma devreye otomatik girer ve gökyüzü bölümü taranır. Algoritma o kadar kaliteli ki yansımalardan tutun deniz ile gökyüzünü ayırt edebiliyor.

Sky Replacement uygulamasının üst bölümünden hazır şablonları seçebilir isterseniz kendi elinizdeki bir fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Beğendiğiniz gökyüzünü seçtikten sonra parlaklık, renklerin sıcaklığı gibi ayarlar üzerinde kendi isteğinize göre oynamalar yapabilirsiniz.