Photoshop İle Vesikalık Fotoğrafta Yön Değiştirme ve Yaşlandırma Tekniği

Photoshop İle Vesikalık Fotoğrafta Yön Değiştirme ve Yaşlandırma Tekniği

Adobe photoshop yazılımının yeni versiyonunda geliştirmiş olduğu algoritma vesikalık fotoğraflarınız üzerinde oynamalar yapmanıza izin veriyor. Filter menüsünde yer alan Neural Filters… özelliği ile algoritmayı çalıştırıp bu işlemleri yapacağız. Sinirsel filtreler olarak Türkçeye çevirebileceğimiz bu özellik sayesinde mutluluk efekti, sürpriz, öfke, yüz yaşlandırma, bakışlarda değişiklikler, saçları kalınlaştırma (yoğunlaştırma), yön değiştirme, ışık yönü gibi efektleri uygulayarak istediğiniz vesikalık fotoğrafını elde edebileceksiniz. Bir vesikalık fotoğraf çektirdiğinizde çok sinirli çıkmışım diye düşünüp yenisini çektirmenize gerek kalmadı. Photoshop’un bu özelliklerini kullanarak istediğiniz gibi vesikalık fotoğraf elde edebileceksiniz.  

Photoshop ile Vesikalık Fotoğraf Üzerinde Değişiklikler Nasıl Yapılır

Vesikalık fotoğrafınız üzerinde değişiklikler yapmak için ilk olarak üst menüden Filter – > Neural Filters… sekmesine tıklıyorsunuz.

Açılan pencereden Smart Portrait (Akıllı Portre) özelliğini aktif ediyorsunuz.

Smart Portrait aktif edildikten sonra vesikalık fotoğrafınızdaki yüz otomatik olarak program tarafından seçilir. Artık fotoğraf üzerinde yapmak istediğiniz değişikliğin yanındaki kutucuğa tıklayıp istediğiniz görüntüye ulaşmak size kalıyor.

Yaptığımız bazı değişiklikler sonrası mutluluk ve yön artırdıktan sonraki değişikliği gözlemleyebilirsiniz.