Programsız Uzak Masaüstü Erişimi Sağlama

Programsız Uzak Masaüstü Erişimi Sağlama

Uzaktaki bir bilgisayarı sadece browser üzerinden kolaylıkla kontrol edip deneyimsiz kullanıcılara kolaylıkla teknik destek verebileceğiniz etkili bir yazılım. UltraVNC Adlı yazılım ile güvenli bir şekilde uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Bu yazılım ile uzakta olan herhangi bir bilgisayarınıza bağlanarak yapmanız gereken tüm işlemleri yapabilirsiniz. Örneğin destek verdiğiniz bir müşterinizin bilgisayarına bağlanarak sorunlarını çözebilirsiniz. Müşterinizin bu işlem için herhangi bir yazılım kurması gerekmez.

“Register Ultr@VNC Server as a system service” ve “Start or restart Ultr@VNC service.” seçeneklerini seçerek başlangıç sürecini kolaylaştırın.

Kurulumun ardından sistem çubuğundaki Ultr@ VNC simgesine tıklayarak Properties’i seçin. Simge yoksa Başlat menüsünden başlatın.

Önemli: Mutlaka “Accept Socket Connections”ı işaretleyip bir şifre tanımlamayı unutmayın. “Remove Desktop Wallpaper” seçeneği hızı artıracaktır.

Sadece karşı taraftaki ekranı müdahale etmeden izleyecekseniz Viewer ayarlarında Quick Options’ın altındaki “View only” kutucuğunu işaretleyin.

UltraVNC Programı İndir

http://www.uvnc.com/downloads/ultravnc.html