Recover Files ile Silinen Dosyaları Geri Getirme

Recover Files ile Silinen Dosyaları Geri Getirme

Recover Files yanlışlıkla silinmiş belgelerin geri getirilmesini sağlayan pratik bir yazılımdır. Program silinen belgeleri ister çöp kutusu boşaltılmış olsun ister SHIFT ve DEL tuş kombinasyonuyla ağ disklerinden, taşınabilir disklerden, CF cartlardan ve benzeri ortamlardan silinmiş olsun belgelerinizi geri getirebilir. Programı kullanmak için aşağıdaki adresten indirin ve kurun.

Programı çalıştırdıktan sonra sol kısımda yer alan bölümden analiz etmek istediğiniz sürücüyü seçip “Analyze” düğmesine tıklayın. Program silinmiş fakat üzerine yazma işlemi gerçekleşmemiş belgeleri aramaya başlayacaktır. Bu işlemin ne kadar süreceği diskin büyüklüğüne değişir ve büyük disklerde uzun süre alabilir.

Analiz işlemi tamamlandıktan sonra sol kısımda yer alan menüde silindiği tespit edilen belge türleri açılacaktır. Buradaki dosya formatı isimlerinden herhangi birisine tıkladığınızda o dosya formatında silindiği tespit edilmiş belgeler sağdaki pencerede listelenecektir. Herhangi bir belgeyi geri getirmek için önce o belgeyi seçin ve “Undelete” düğmesine tıklayın. Program size kurtarılacak belgenin nereye kaydedilmesini istediğinizi soracaktır. Bunu belirttikten sonra OK’e tıklayarak belgeyi geri alabilirsiniz.

Tür: Ücretsiz
Boyut: 1.5MB
Platform: Windows
İndirme Linki: http://www.undeleteunerase.com/files/recover_files_setup.exe