TweakNow RegCleaner ile Windows Kayıt Defterini Temizleyin

TweakNow RegCleaner ile Windows Kayıt Defterini Temizleyin

Kayıt defteri Windows’un kalbi gibidir ve programlar Windows üzerinde çalışabilmek için onu kullanırlar. Bir program bilgisayardan kaldırıldığında o programla ilgili kayıt defteri girişlerinin de silinmesi gerekir, fakat durum her zaman bu şekilde işlemez. Uzun süre kullanılmış bir Windows’ta bu artık kayıtlar işletim sistemini büyük ölçüde düşürebilir. Daha iyi performans için kayıt defterini temizleyebilirsiniz. Bunun için size aşağıda verdiğimiz adresten TweakNow RegCleaner Standard programını indirip bilgisayarınıza kurun.

Programın kullanımı son derece basit. Taramayı başlatmadan önce Scan Mode başlığı altından Quick Scan (Hızlı Tarama) ve Custom (Özel Tarama) seçeneklerini, User Mode altından Beginner (Acemi) ve Expert (Uzman) seçeneklerini seçebilirsiniz. Tarama yapmak için Clean Now düğmesine tıklamanız yeterli. Herhangi bir işlem sonunda bir sorun oluşursa Restore Now seçeneğini kullanabilirsiniz.

Tarama tamamlandığında “View Results” düğmesine tıklayarak sonuçların listelendiği pencereyi açın. Üstte yer alan Show menüsünde “Show safe to delete items” silinmesi güvenli kayıtları, “Show not fully safe to delete items” silinmesi tam olarak güvenli olmayan kayıtları, “Show unknown items” bilinmeyen kayıt girişlerini ve “Show all items” bulunan tüm hataları alttaki pencerede listeler. Pencerede listelenen kayıt girişlerini silmek için Delete düğmesine basabilirsiniz.

Tür: Ücretsiz
Boyut: 7 MB
Platform: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP
İndirme Linki: http://www.tweaknow.com/RegCleaner.php