Sony Vaio TT21

Sony Vaio TT21

Sony Vaio TT21 ile en fazla şikayet edilen noktalardan birisi olan pil ömrü konusu netlik kazanmış olacak. Çünkü bu ufak mucizede pil ömrü yaklaşık 8 saate varıyor. Özelliğinin sadece bu olduğunu düşünerek yanılgıya uğramayın hafifliği ve inceliğiyle de sınıfındaki diğer birçok modeli kıskandıracak şekilde tasarlanmış.

Sony Vaio TT21 bu model genelde üst düzey kişiler için tasarlanmış. Çünkü hafifliği sayesinde seyahatlerde rahatça taşınabiliyor. Ağırlığı sadece 1.29 kg ve en ince yerindeki kalınlık ise 23.5 mm.

Yeni VAIO TT21 modelinde, SSD (Solid State Drive) yani Katı Halli Sürücü kullanılıyor. Mekanik operasyonu olmayan SSD, flaş bellekler gibi çalışarak sabit sürücü performansını artırıyor. Bu sayede bilgisayarımızın açılması ve kapanması çok kısa sürede gerçekleşiyor. Dosyalara bakmak, resimleriniz arasında gezinmek ise sorunsuz ve üst düzey hızda oluyor. Sabit sürücüde hareket eden parçaların bulunmaması SSD’yi diğer sürücülere karşı daha dayanıklı ve güvenilir yapıyor. Daha az pil tüketimi, daha az ısınma sorunu ve daha sessiz çalışmasıyla kullanıcılara uzun süreli kullanım vaad ediyor.

Serinin diğer modellerinde olduğu gibi küçük boyutlara rağmen HD film izleme keyfini kullanıcılarına sunuyor. LCD ekranının bir diğer özelliği ise çizilmelere karşı dayanıklılığın artırılmış olması.

Yeni Sony Vaio TT21 pil süresindeki iddiasıyla nisan ayında kullanıcıların karşısına çıkıcak. Beklenen fiyatı ise yaklaşık 1800 €.

Ekran LED teknolojili 11.1 x-black LCD, Gerçek Geniş 16:9 WXGA (1366 x 768) çözünürlük
İşletim sistemi Orijinal Windows Vista Business
İşlemci Intel Core 2 Duo Processor SU9400
Bellek 4096MB ( 2×2048MB ) 1HDD: 128GB SSD Flash drive
Grafik Kartı Mobile Intel Graphics Media Accelerator 4500MH