Ubuntu 8.1 Çıktı

Ubuntu 8.1 Çıktı

Canonical gurubu Ubuntu Linux dağıtımının en son sürümünü piyasaya çıkıyor. Ubuntu Linux 8.10 indirmeye başlayablirsiniz. Yeni sürümle beraber gelecek özelliklerle Ubuntu yükselişini sürdürmeye devam edeceğe benziyor.

null

-Ubuntu Linux 3G mobil bağlantı desteği de sunacak. Böylece kullanıcılar kablosuz ağ ve cep telefonu ağı arasında çabucak geçiş yapabilecek.

-Yeni sürüm sadece bir USB bellek yardımıyla yüklenebilecek. Bu özellikle Netbook sahipleri için hayati bir kolaylık sağlayacak.

-Ubuntu 8.10 ile bilgisayar sahipleri, misafir kullanıcı hesapları açarak kendi özel bilgilerinin başkaları tarafından görülmesinin ve değiştirilmesinin önüne geçebilecek. Tıpkı Windows’da yeni kullanıcı hesabı açmak gibi

-GNOME’un en güncel sürümü 2.24’le beraber geliyor: Yeni chat istemcisi, dahili zaman göstergesi, Ekiga 3.0 görüntülü ve sesli konferans aracı ve daha birçok yenilik.

-Artık Ubuntu Linux’un ücretsiz olduğunu bilmeyen yoktur ama biz yinede hatırlatalım aşağıdaki linke tıklayarak hemen ücretsiz edinebilirsiniz.

Ubuntu 8.10 Desktop Edition’ı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.