Ücretsiz Multimedya Çeviriciler

Ücretsiz Multimedya Çeviriciler

Neredeyse her hafta yeni bir kodek (codec) piyasaya çıkmakta kullanıcılarda en iyi performans ve kapladığı alana göre video ve ses formatlarını saklamakta, durum böyle olunca da internette video ve ses formatları bu şekilde yayılmakta haliyle daha önce almış olduğunuz multimedya oynatıcınız MP3 çalar, MP4 Player, İpod ve diğerleri en son çıkan kodekleri desteklemektedir indirmiş olduğunuz veya satın aldığınız ürünü cihazınızda çalıştırabilmek için cihazınıza uygun formata bu programlar sayesinde rahatlıkla çevirebilirsiniz.

Any Video Converter Free

Any Video Converter, ücretsiz bir video dönüştürme yazılımıdır. Any Video Converter ile DivX, XviD, MOV, rm, rmvb, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI dosyalarını MPEG-4 , PSP, MP4 player veya cep telefonları formatına dönüştürebilirsiniz. YouTube videolarını da destekleyen program ücretsiz sunulması ile oldukça başarılı.

http://www.any-video-converter.com/avc-free.exe

MediaCoder

MediaCoder, ücretsiz ve açık kaynak kodlu video ve ses dönüştürme yazılımıdır. Elinizdeki videoları veya müzik parçalarını birçok formata kolaylıkla bu program aracılığıyla ücretsiz olarak dönüştürebilirsiniz. Çalışabilmesi için başka herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymaz.

MP3, Ogg Vorbis, AAC, AAC+, AAC+V2, MusePack, WMA, RealAudio

FLAC, WavPack, Monkey’s Audio, OptimFrog, AAC Lossless, WMA Lossless, WAV

H.264, Xvid, DivX, MPEG 1/2/4, H.263, Flash Video, 3ivx, RealVideo, Windows Media Video

AVI, MPEG/VOB, Matroska, MP4, RealMedia, ASF/WMV, Quicktime, OGM

CD, VCD, DVD, CUE Sheet

http://d10xg45o6p6dbl.cloudfront.net/projects/m/mediacoder/MediaCoder-0.7.5.4762.exe

Hamster Free Video Converter

Hamster Free Video Converter adındanda anlaşıldığı gibi tamamen ücretsiz. Her formattan videoyu iPod, iPhone, PS3, PSP, xBox, Zune, Apple TV, iRiver ve benzeri formatlara dönüştürür. AVI, MPG, WMV, MPEG, FLV, HD, DVD, M2TS ve diğer formatları dönüştürür. Dahili video oynatıcı özelliği.

http://videoconverter.hamstersoft.com/hamsterfreevideoconverter.exe

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter ile video formatlarını birbirlerine çevirebilir, DVD kopyalayabilir, fotoğraflardan slayt oluşturabilir, video kesip birleştirip internet sitelerine yükleyebilirsiniz. Program tamamen ücretsizdir.

http://download.freemake.com/FreemakeVideoConverter_1.3.0.exe

WinMPG Video Converter

WinMPG Video Convert video dönüştürme işlemleri için komple bir çözüm, tüm medya formatları bu programla birbirine çevrilebiliyor. Dönüştürdüğü formatlar arasında AVI/XviD/DivX; WMV /VCD /DVD /SVCD /MPEG1 / MPEG2; IPOD/ PSP/ FLV/ SWF /GIF/ AMV; 3GP/ MP4 yer alıyor. Programın en büyük dezavantajı 30 gün süre kısıtlamalı olması

http://www.winmpg.com/download.html