Ücretsiz Program Kaldırıcı ve Program Bilgilerini Gösteren Portable Yazılım

Ücretsiz Program Kaldırıcı ve Program Bilgilerini Gösteren Portable Yazılım

Windows bilgisayarınızda yüklü olan programların sürümlerini, bilgisayarınıza yüklenme tarihini, versiyonunu, kayıt defterindeki girdisini, kurulu olduğu klasörün yolunu, yayımcısı gibi pek çok bilgiye erişme imkanı veren portable yazılım UninstallView kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bilgisayarınızda yüklü olan programlar hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. UninstallView, sisteminizde kurulu olan tüm programlarla ilgili bilgileri toplayan ve yüklü programların ayrıntılarını tek bir tabloda gösteren bir ücretsiz bir programdır. Bu programla sisteminizde yüklü olan programları toplu olarak kaldırabileceksiniz. Yazılım Windows XP’den Windows 10’a kadar tüm Windows sürümlerinde çalışmaktadır. 32 bit ve 64 bit sürümlerini de destekler.

UninstallView Nasıl Kullanılır

Program portable olduğu için kurulum gerektirmez. Windows’unuza uygun olan 32bit veya 64bit versiyonunu bilgisayarınıza indirin ve zip dosyasından çıkartın. Yine sizinle paylaştığımız Türkçe dil dosyasını da indirip programın içinde bulunan klasöre atın. Artık yazılımın dili Türkçe olacaktır. UninstallView.exe dosyasını çalıştırdığınızda yazılım bilgisayarınızı taramaya başlar ve yüklü olan programları listeler.

Birden Fazla Program Aynı Anda Nasıl Kaldırılır

Bilgisayarınızda genel bir temizliğe gidiyorsanız veya yüklü olan yazılımlar yüzünden yavaşladığını düşünüyorsanız bu programları tek tek kaldırmak yerine toplu olarak kaldırabilirsiniz. Bunu yapabilmek için Üst menüden Seçenekler sekmesine tıklayın ve açılan menüden Birden Çok Öğenin Kaldırılmasına İzin Ver sekmesine tıklayın.

Daha sonra Ctrl tuşuna basılı tutarak Mouse ile kaldırmak istediğiniz programları listeden seçin, herhangi birinin üzerine gelip sağ tıklayın ve açılan menüden Seçili Öğeyi Kaldır sekmesine tıklayın.

Programların Detaylarını Görüntüleme

Bilgisayarınızda yüklü olan program hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız. Programın üzerine gelip sağ tık yapıyorsunuz ve açılan menüden Özellikler sekmesine tıklıyorsunuz ve programın tüm detaylarını gösteren bir pencere karşınıza çıkıyor.

UninstallView 32-bit İndirme Linki
https://www.nirsoft.net/utils/uninstallview.zip

UninstallView 64-bit İndirme Linki
https://www.nirsoft.net/utils/uninstallview-x64.zip

UninstallView Türkçe Dil Dosyası İndirme Linki
https://www.nirsoft.net/utils/trans/uninstallview_turkish.zip