Ultrabook Satın Alma Rehberi

Ultrabook Satın Alma Rehberi

Ultrabook adı verilen ince dizüstü bilgisayar konsepti piyasada giderek daha çok ürün yelpazesi oluşturmaya başladı. Geleceğin dizüstü bilgisayarı olarak bakılan Ultrabook bilgisayarlar ultra ince yapısı fiyata da yansıyor. Ancak ileride daha çok ürün çıkması ve rekabetin artması ile fiyatların düşeceği de tahmin edilmekte, Ultrabook bilgisayar konsepti Apple’ın MacBook Air’ına rakip olmak için Intel tarafından geliştirildi. Intel bu yeni konsepti geliştirmek için dünyanın önde gelen üreticilerini de bu işe adapte ederek Ultrabook bilgisayarları pazarda hakim kılmayı hedefliyor.

Ultrabook bilgisayarlar ilk piyasaya çıktığında ince yapısına diyecek bir şey yoktu ancak kullanıcılar tarafından talep edilen hız ve taşınabilirlik konusundaki taleplerini daha önceleri karşılayamayan firmalar artık buna buna hazırlar. Ultrabook dizüstü bilgisayarlar saniyeler içinde açılabiliyor, uzun pil ömrü ve sürelerine sahip ve şık ve incecik kasalarıyla göz dolduruyorlar. Performans odaklı Ultrabook cihazları incelikleri en fazla 21 mm ile sınırlandırılmış. Güvenliği ön planda tutan, depolama kapasiteleri artırılmış, tüm gün kullanıma izin veriyor.

Ultrabook dizüsit bilgisayarını Intel dışında Acer, Lenovo, Dell, Asus, HP ve Toshiba Ultrabook dizüstü modellerini duyurdu. Gördüğünüz gibi hemen hemen bütün bilgisayar devleri Ultrabook bilgisayarlarını duyurmuş durumda, yatırımların artması ve rekabet ile önümüzdeki yıllarda Ultrabook dizüstü bilgisayarların ucuzlaması bekleniyor.