Uygulamasız Programsız Saniyede Arka Plan Silme

Uygulamasız Programsız Saniyede Arka Plan Silme

Bir resmin arka planı nasıl silinir? Bir fotoğrafın veya internette karşılaştığımız bir görselin arka planını silmek için eskiden bir çok işlem yapmamız ve saatlerce zaman harcamamız gerekirdi. Artık sadece birkaç saniye içerisinde üstelik herhangi bir program veya uygulama kullanmadan bir görselin arka planını silebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken ilgili görseli siteye upload etmek ve sitenin algoritmasının arka planı silmesini beklemek, sadece birkaç saniye içerisinde görselinizin arka planı silinmiş şekilde karşınızda, üstelik site sizlere arka plana koyabileceğiniz hazır renk ve şablonlarda sunuyor. Windows veya Mac bilgisayarınız için programı da mevcut sistem toplu şekilde arka plan silmenize imkan veriyor. Yine grafik tasarımcıların en çok kullandığı yazılımlardan olan Photoshop içinde bir eklenti mevcut, biz burada en kola yöntem olan siteye upload ederek arka planımızı sileceğiz.

Görselin Arka Planı Nasıl Silinir

İlk olarak https://www.remove.bg/upload adlı web sitesine giriyorsunuz. Karşınıza Upload Image butonu çıkıyor. Butona tıklayıp arka planını silmek istediğiniz görseli seçiyorsunuz.

Program hızla tarama işlemine başlıyor ve size arka planı silinmiş şekilde karşınıza çıkartıyor.

Bu bölümden Edit bölümüne tıklarsanız

Sitenin geliştirmiş olduğu algoritma oldukça iyi, ancak oluşturmuş olduğunuz dosyayı indirdiğinizde dosyanın boyutunu küçültüp size veriyor. Bu hali bile normal kullanıcılar için yeterlidir. Profesyonel kullanıcılar ise tam ebatta işlem yapabilmek için programı satın almaları gerekir. Web sitenin en beğendim yanı çok hızlı çalışması, istediğiniz bir fotoğrafın arka planını silip hatta yeni bir arka plan atamak sadece saniyelerinizi alıyor.