Windows 10 Bağlan Nasıl Yüklenir

Windows 10 Bağlan Nasıl Yüklenir

Windows 10’un Bağlan (Connect) özelliği sayesinde cep telefonu, akıllı TV ve tabletlerin görüntülerini kolayca ekrana yansıtabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde Windows 10 kullanıcıları ekstra bir programa ihtiyaç duymuyorlardı. Windows 10 işletim sisteminin 1709 versiyonunda bağlan özelliği bulunmuyor. Ancak bu özelliği güncellemelerle birlikte kendiniz manuel olarak ekleyebiliyorsunuz. Microsoft burada güncellemeleri paketlere bölmüş, bu sayede büyük bir güncelleme yapmak yerine sadece ihtiyacınız olan paketi yükleyerek bu sorunu halledebilirsiniz. bunun için yapmanız gereken adımlar şu şekilde…

Windows 10 Kablosuz Ekranı Yükleme

Windows 10 işletim sisteminin daha önce dahilinde gelen kablosuz bağlan özelliğini yüklemek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

ilk olarak arama bölümüne İsteğe bağlı özellikleri yönet yazıp çıkan simgeye tıklayınız.

Daha sonra karşınıza yüklü olan özellikler ve yeni özellik ekleyebileceğiniz ekran çıkacak, bu bölümden Özellik Ekle bölümüne tıklıyorsunuz.

Özellik ekleme penceresinden isteğe bağlı bir özellik ekle bölümünün altında yer alan kutucuğa tıklayıp kablosuz ekran yazdığınızda yüklemek istediğiniz Kablosuz Ekran simgesi gelecektir. Önündeki kutucuğu işaretleyip Yükle butonuna tıklamanız yeterlidir.

Yükleme işlemi başlayacaktı. Boyutu küçük olduğu için sadece birkaç dakika içersin de tamamlanacaktır.