WordPress Gelişmiş Üyelik Formu Eklentisi

WordPress Gelişmiş Üyelik Formu Eklentisi

WordPress CMS alt yapısını kullanan web sitelerinde standart olarak üyelik sistemi bulunuyor. Ancak bunun için ayarlardan izin vermeniz gerekiyor. Gerekli izinleri verdikten sonra sistem Kullanıcı adı ve E-posta hesabı sorar, mail hesabınızı onaylarsınız ve üyelik tamamlanır. Bu yöntem oldukça basit ve hızlıdır. Ancak çok daha gelişmiş formlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Sitenize üye olan kişiler için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabilirsiniz. İsim, Soyisim, Şehir, Ülke, Mahalle, Cadde, Sokak, Adres, Telefon Numarası gibi bilgileri kullanıcılara doldurtabilirsiniz. Böylece WordPress alt yapısı ile blog dışında çok daha farklı projeler ortaya koyabilirsiniz. 

WP-Members Membership Eklentisi Nasıl Yüklenir

Kurulum yapmak için ilk önce sol menüden Eklentiler sekmesine tıklayıp açılan menüden Yeni ekle seçeneğine tıklayın. Arama bölümüne eklentinin adını yazın ve Hemen yükle butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittikten sonra Etkinleştir butonuna tıklayarak eklentiyi aktif edebilirsiniz.

WP-Members Membership Eklenti Kullanımı

Bu eklentiyi kullanabilmeniz için ilk olarak WordPress’in ayarlarından üyeliğe izin vermeniz gerekir. Sol menüden Ayarlar sekmesi altında Genel bölümüne tıkladıktan sonra açılan sayfada İsteyen herkes kayıt olabilsin kutucuğunu işaretleyip aktif edin, sitenize kayıt yapan kişi Abone olmuş olur. İsterseniz bu ayarı da değiştirebilirsiniz. Yeni kullanıcının varsayılan rolü bölümünden Abone, İçerik Sağlayıcı, Yazar, Editör, Yönetici rollerinden birini de seçebilirsiniz.

Şimdi Gelelim eklentiyi Türkçeleştirmeye, Ayarlar -> WP-Members yolunu izleyin ve üst sekmeden İletiler sekmesine tıklayın.

This content is restricted to site members.  If you are an existing user, please log in.  New users may register below.

Bu içerik, site üyeleriyle sınırlıdır. Eğer mevcut bir kullanıcıysanız, lütfen giriş yapın. Yeni kullanıcılar aşağıdan kayıt olabilirler.

Sorry, that username is taken, please try another.

Üzgünüz, bu kullanıcı adı alınmış, lütfen başka bir tane deneyin.

Sorry, that email address already has an account.<br />Please try another.

Maalesef, bu e-posta adresinin zaten bir hesabı var. <br /> Lütfen başka bir tane deneyin.

Congratulations! Your registration was successful.<br /><br />You may now log in using the password that was emailed to you.

Tebrikler! Kaydınız başarılı oldu. <br /> <br /> Artık size e-posta ile gönderilen şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Your information was updated!

Bilgileriniz güncellendi!

Passwords did not match.<br /><br />Please try again.

Şifreler eşleşmedi. <br /> <br /> Lütfen tekrar deneyin.

Password successfully changed!

Şifre başarıyla değiştirildi!

Either the username or email address do not exist in our records.

Kayıtlarımızda böyle bir kullanıcı adı veya e-posta adresi yok.

Password successfully reset!<br /><br />An email containing a new password has been sent to the email address on file for your account.

Şifre başarıyla sıfırlandı! <br /> <br /> Yeni bir şifre içeren bir e-posta, hesabınızdaki e-posta adresine gönderildi.

Put your TOS (Terms of Service) text here.  You can use HTML markup.

Hizmet Koşulları…

WP-Members Membership Bilgiler Bölümü

Eklentinin ayarlar bölümünde, üst sekmede yer alan Bilgiler sekmesine tıklayın. Listeden istediğiniz Display Label bölümlerini Türkçeleştirmek için en sonraki Düzenle butonuna tıklayın.

Daha sonra açılan sayfadan Bilgi Alanı Etiketi bölümüne Türkçe’sini yazın ve Bilgi Alanını Düzenle butonuna tıklamanız yeterli.

WP-Members Membership Plugin İndirme Linki
https://tr.wordpress.org/plugins/wp-members/