WordPress Kullanıcılara Puan Verme Uygulaması

WordPress Kullanıcılara Puan Verme Uygulaması

WordPress uygulaması ile sitenize üye olan kişilere yada içerik geliştiricilerinize puanlama sistemi yapabilirsiniz. Örneğin sitenize üye olan bir kişinin yayınladığı yazılara, yaptığı yorumlara puan verebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama WordPress like BuddyPress, WooCommerce, Jetpack, Contact Form 7 gibi popüler uygulamaları da desteklemektedir. Üyelerinizin sayfa beğenilerine uygulama desteği üzerinden puanlama yapma özelliği uygulamayı ön plana çıkaran özellikler arasında yer almakta, web sitenizdeki her kullanıcı için istediğiniz zaman manuel olarak ayarlayabileceğiniz kendi puanlama sisteminizi oluşturabilirsiniz. Sistem üzerindeki puanlama tamamen size kalmış.

myCRED Eklentisi Nasıl Kurulur

Kurulum yapmak için ilk önce sol menüden Eklentiler sekmesine tıklayıp açılan menüden Yeni ekle seçeneğine tıklayın. Arama bölümüne eklentinin adını yazın ve Hemen yükle butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittikten sonra Etkinleştir butonuna tıklayarak eklentiyi aktif edebilirsiniz.

myCRED Eklentisi Nasıl Kullanılır

Eklentiyi ilk yüklediğinizde Eklentiler -> myCRED Setup sekmesine tıklayın. Singular ve Plural bölümüne biz Puan yazdık, siz projenize göre isimlendirebilirsiniz. Create Point Type butonuna tıkladığınız anda uygulama yüklenir.

Sol bölümde Puan isminde bir bölüm açılır. Hooks sekmesine tıkladığınızda Puan sisteminin çalışmasını istediğiniz özellikleri Active Hooks bölümüne sürüklemeniz yeterli.

myCRED – Puan, Rewards & Badges | Loyalty Plugin İndirme Linki
https://tr.wordpress.org/plugins/mycred/