YouTube Çocuklar için Kısıtlı Modda Kullanma

YouTube Çocuklar için Kısıtlı Modda Kullanma

İnternet günümüzde TV’nin yerini aldı. Sosyal medya ve Youtube ise en fazla vakit harcanan alanlar. Youtube özellikle çocukların en fazla vakit harcadıkları web sitelerin başını çekiyor. Çünkü müzik, çizgi filmler ve eğlenceli videolarla dolu olan bu platformda gezinmek için okuma yazma bilmeye gerek yok, Youtube’de ne kadar faydalı içeriklerde bulunsa çocuklar için zararlı içeriklerde bulunuyor. Youtube kısıtlı mod için şöyle diyor; Kısıtlı Mod, kullanıcılar tarafından ve diğer göstergeler yoluyla işaretlenmiş uygunsuz içerik barındırabilen videoları gizler. Hiçbir filtre eksiksiz değildir, ancak güvenlik modu birçok uygunsuz içeriği önlemenizde size yardımcı olur. Şimdi bilgisayarınızın tarayıcısından, Android ve IOS işletim sistemli cep telefonunuzun uygulamasından kısıtlı modu nasıl aktif edebileceğinizi anlatacağız.

Makalede Neler Var?

Bilgisayarda Kısıtlı Mod Nasıl Aktif Edilir

İnternet tarayıcınızdan YouTube internet sitesini açıyorsunuz. Kısıtlı Mod özelliğini aktifleştirmek için sayfanın sağ üst bölümünde üç nokta üst üste olan simgeye tıklıyorsunuz. Açılan menüden en altta bulunan Kısıtlı mod kapalı sekmesine tıklayın.

Daha sonra karşınıza bir uyarı yazısı çıkacak, bu bölümde Kapalı olan anahtarı Açık konuma getirin.

Android’de Kısıtlı Mod Nasıl Aktif Edilir

Android işletim sistemli cihazınızdan YouTube uygulamasını açıyorsunuz. Kısıtlı Mod seçeneğini aktif etmek için Ayarlar -> Genel -> Kısıtlı Mod yolunu izleyin ve buradaki anahtarı açık konuma getirin.

iOS’ta Kısıtlı Mod Nasıl Aktif Edilir

IOS işletim sistemli cihazlarda kısıtlı mod özelliğini açmak için YouTube uygulamasını açın sağ üst köşedeki hesap resminize tıkladıktan sonra şu yolu izleyin Ayarlar -> Kısıtlı Mod bölümündeki anahtara tıklayarak özelliği aktif edin.