Samsung LED TV Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Samsung LED TV Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Televizyon dünyasında plazma, LCD derken şimdi LED TV’ler piyasada yerini almaya başladı. LED TV ile dünyasının yeni teknolojisi LED TV’ler Samsung ile Türk kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Hiç olmadığı kadar ince TV’ler, net görüntüler LED ile mümkün.

Teknolojiyi tasarımla birlikte sunan başarılı markalardan Samsung, televizyon dünyasının yeni teknolojisi LED’i mega kontrast oranları, muhteşem incelik, kusursuz tasarım ve üstün enerji verimliliği vaat eden yeni serisiyle Türkiye pazarına sunuyor.

Tüm dünyayı etkileyen ekonomik durgunluğa rağmen Türkiye’de olduğu gibi dünyada da 2008’i lider konumda tamamlayan Samsung Electronics, uluslararası araştırma şirketi DisplaySearch’ün raporuna göre, 2008 yılının dördüncü çeyreğinde rekor sayılacak bir satış gerçekleştirerek 10.2 milyon adetlik TV satışı gerçekleştirdi. Anadolu Grubu Otomotiv ve Elektronik Grup Başkanı, Anadolu Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Eser, toplantının açılış konuşmasında küresel ekonomik şartlara rağmen 2009 ve sonrası için kendilerine iddialı hedefler koyduklarının altını çizerek, 2011 yılında ciro hedeflerinin 1 Milyar TL olarak belirlendiğini söyledi.

LED 8, LED 7 ve LED 6 olarak 3 farklı seriden oluşan yeni Samsung LED serisi TV’ler, geleneksel CCFL (Soğuk Katot Floresan Lambalar) yerine LED’i birincil aydınlatma kaynağı olarak kullanıyor. Samsung LED TV’ler CCFL gibi bileşenlerden arınmış durumda. Bu sayede çok daha ince ve enerji tasarruflu cihazlar üretilebiliyor.

Yüksek kontrast oranı

2009’un Nisan ayında satışa sunulacak Samsung LED TV’ler ‘mega’ olarak adlandırılabilecek seviyede dinamik kontrast oranları sunuyor. LED teknolojisi ile TV’ler mega kontrast oranlarına, yani en derin siyah renklere ve yaratıcı renk skalasına sahip oluyor. Tüm LED serileri Full HD 1920 x 1080p çözünürlük, üstün görüntü kalitesi ve media2.0 ile bağlantı seçenekleri sunmakta.

LED TV’lerde sunulan bir diğer teknoloji olan , Ultra Clear Panel en parlak ortamlarda ve yetersiz ışıkta bile, detayları koruyarak mükemmel görüntü sağlamayı hedefliyor. Bunu ekrandan daha verimli bir şekilde ışığın geçmesine olanak tanıyarak ve aynı zamanda da çevredeki ışığın yansımalarını azaltarak gerçekleştiriyor.

Ultra ince tasarım

İnanılmaz bir şekilde yaklaşık 2.5 cm kalınlığında TV’leri satışa sunmaya hazırlanan Samsung geçen sene yarattığı yarı saydam, renkli yüzeyi kaplamak için çift enjeksiyonlu döküm malzemesi kullanılarak, çekici bir görünüm sağlayan benzersiz kristal tasarımıda yenilendi. Samsung’un kristal tasarımındaki son yenilik, krom rengi içinde kaybolan ve bir prizma gibi kenarları ortaya çıkaran piano black (LED 8 serisi) ya da açık yakut rengi (LED 7 ve 6 Serisi) koruyucu çerçeve.

Enerji tasarrufu

LED’lerle aydınlanan Samsung LED 8, 7 ve 6 serisi, enerji tüketimini önemli ölçüde düşürerek, katı kuralları olan Energy Star v3.0 kılavuzuna uyumlu şekilde tasarlandı. Civa ve kurşun içermeyen, benzer ebatlardaki geleneksel LCD TV’lere oranla yüzde 40 daha az enerji tüketen LED’ler, bu özellikleri ile çevreye daha da duyarlı.